Fenomén polyamorie: Mám tři chlapy najednou

Tomuhle byste se měli po rozchodu vyhnout
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Polyamorie je netradiční životní styl založený na mnoholásce. Jenyffa (28) je polyamorní a svému okolí to vůbec netají. Vybrala si život single, aby si mohla co nejvíce užít. Zároveň má city ke svým partnerům. Jaké je fungovat jako polyamor?

Můžeš krátce popsat, jak tvoje vztahy se třema muži probíhají?

S těmi muži nežiji. Dva z toho jsou ženatí a jeden mladší. Mají rozdělené dny, které se jim věnuji. Všechny je mám ráda a oni mě milují. Jeden, který je zároveň můj hodně dobrý přítel, je i můj Pán v BDSM. Dříve jsem byla hodně promiskuitní, ale nyní dávám přednost vážnějším vztahům. Ovšem doma žádného chlapa nechci. Žiju se synem, který jezdí na víkendy k tatínkovi, tak mám čas na to své. Zjistila jsem, že jeden muž mi nedá vše, co potřebuji, tak jsem to vyřešila takto. Navzájem o sobě ví.

Polyamorie, tedy mnoholáska, je životní styl, kde osoba žije v několika milostných vztazích. Jedná se o soužití založené na toleranci dalších vztahů. Stoupenci polyamorie věří, že je možné žít v milostném kruhu za vzájemného souhlasu všech zúčastněných, nejde tedy o podvádění. Žádný svazek nemusí (ale může) být nadřazen ostatním. Zdroj: wikipedia.org

Co na to říkají? Nežárlí?

Možná ano, ale přede mnou nesmí, jelikož jsou taková pravidla. Na začátku jsem všem řekla, že nebudou jediní a mají na výběr. Chtějí mě, tak to musí respektovat. Už si na sebe zvykli, ale když by přišel někdo nový, tak to nesnesou. Vzájemně se znají, dokonce mi pomáhali společně při stěhování.

Vídáte se tedy všichni čtyři společně?

To ne. Třeba se potkali ve dveřích nebo tak, ale to by nezvládli. Snaží se spíš, aby si mysleli, že jsou jediní, ale samozřejmě ví ten den, kdy je tu ten druhý, a asi jim to není příjemný.

Co je tedy jejich motivací k tomu, aby s tebou zůstávali ve vztahu?

Pro ně jsem dokonalá (nechci se chválit). Mám ráda sex, pivo, dobře vařím, mám ráda srandu, vydělám dost peněz, ale prostě se chlapům přirozeně líbím a to je asi to. Mám ráda život a dopřávám jim se mnou různé zážitky. Je to fakt těžký to vysvětlit.

Jak dlouho už takhle ve čtyřech lidech fungujete?

S Pánem (43) a Petrem (24) je to asi rok a čtvrt. Michala (36) jsem potkala po té, co jsem ukončila jiný roční vztah. Takže s ním to bylo asi čtvrt roku.

Zmínila jsi, že tě všichni tři milují. Řekli ti to? Jak dokazují svou lásku k tobě?

Já právě ze začátku měla pravidlo, že to musí být bez lásky a každému říkám, ať se do mě nezamiluje. Ze začátku jim to přijde lehký a pak do toho spadnou. Nejen, že je to poznat, ale každý mi to vyjádří. Můj Pán mi to řekl přímo, ten mladší není moc citově založenej, ale jezdí za mnou už rok 65 km a opustil všechny své milenky, a to samé chce po mě. Ten třetí je tak průhlednej, že to ani říkat nemusí. I já svá pravidla porušuji a zamilovala jsem se. Nejvíc mám ráda toho nejmladšího, což je brácha mé nejlepší kamarádky a zároveň nejlepší kamarád mého kamaráda. Ten třetí je zas toho mého kamaráda kolega a také kamarád. Je to zamotané. (Smích)

Užívat si není smyslem života singles

Má tvůj ,,Pán" výsadní postavení oproti ostatním dvěma?

Je v jiné kategorii. Je jediný můj Pán. Ostatní jsou jen milenci na sex a na pohodu. Je mi dobře s každým z nich a kdybych se měla rozhodnout pro jednoho, tak bych to nezvládla.

Co přesně znamená, že je tvůj Pán? Jak se to provuje?

Máme vyhraněné dvě neděle v měsíci, kdy máme lekci. Já jsem jeho subinka a několik hodin mě ponižuje, výprask a tak. Je hodně spankingově (pozn.red.: na výprasky) zaměřený a já taky. Ale jinak je u mě několikrát v týdnu a děláme spolu různé kravinky, pomáhá mi s nákupama, s malým a tak.

Nevadí mu, že jsi zamilovaná do toho mladšího partnera?

Vadí mu to, ale nemůže s tím nic dělat. Ví, že když mi začne dělat scény, tak to skončí. S pánem je to tak, že on mě miluje, já ho beru spíše jako nejlepšího přítele a Pána, ale nemám s ním jen samotný sex. To jen v rámci BDSM. Právě, že mám pocit, že se spíše klaním k tomu Petrovi (mladšímu) a kvůli němu budu muset opustit toho třetího (Michala), jelikož na něj dost žárlí a vím, že by si pak taky našel ještě jinou, a to zase já nechci. Je to složité, že?

Ty sama žárlíš na své partnery?

Jen na toho Petra, toho nejmladšího.

Pověz mi ještě, jak to ve třech funguje v praxi? Máte nějaký harmonogram, kdy se s kým stýkáš?

Ano. Můj Pán má jednu neděli a Petr zas tu druhou, a tak se to střídá. Michal spíše po domluvě, většinou v týdnu, ale to už bude passé právě kvůli Petrovi. Tomu nechci ublížit ze všech nejvíc.

Neodsuzujte mě, jsem jen polygamní

Myslíš, že dokážeš opustit i svého Pána?

To je těžké. Beru ho jako hodně dobrého přítele a mám ho ráda. Ideální bude, když budu mít svého Pána Johna Rosse a Petra. Ani s jedním žít nemůžu, tak takhle by to fungovalo. Už se za tu dobu respektují a berou to tak, že tu jsou prostě oba.

Takže plánuješ vyřadit jen Michala.

Ano. Petr mi nedá BDSM. Alespoň zatím. Možná k tomu najde cestu, ale Pán je můj Pán a tomu nemůžu být v BDSM nevěrná.

Ještě z jiného soudku. Říkala jsi, že se svým Pánem mimo provozované lekce nesouložíš?

Přesně tak. Není to můj milenec, ale Pán. Když nemáme lekci, tak je to přítel a na samotný sex mě nepřitahuje.

A jak to bylo v sexu se zbylými dva partnery? Souložili jste spolu?

S Michalem klasický sex třikrát za večer. S Petrem prosouložíme dva dny. Máme třeba patnáctkrát za noc sex. Je ve skvělé kondici a nedokážem vedle sebe sedět, aniž bychom si to rozdali. Chemie.

Jak to máte s ochranou? Používáte prezervativy?

Nepoužíváme. Spíme jen spolu, tak máme jistotu, že je vše v pořádku. Mám zavedené tělísko, tak ani neotěhotním. Kdyby se tak přesto stalo, byl by to celkem průser. (Smích)

Máš jistotu, že jsou ti oba milenci (Petr a Michal) věrní?

Tak jistotu mít nebudu nikdy, ale myslím, že ano.

Ví někdo o vašich provázaných vztazích? Např. známí, rodina apod.

Já se tím netajím, takže v mém okolí všichni. Můj Pán John Ross je ženatý, tak tam je to složité. Občas se ženou asi souloží, ale asi ne moc často. Jeho manželka ví, že má subinku. Jen jsme se nikdy neviděly.

Děti na polyamorních vztazích nevidí nic špatného. To je jim vtloukáno, až vyrostou

Manželka mu to toleruje?

Toleruje. Obdivuju jí za to. John jí neřekne, že je u mě, ale ona to stejně ví.

Jak to vlastně máte s dětma? Říkala jsi, že máš malého?

Ano. V červenci mu budou tři. John Ross má asi čtrnáctiletou dceru.

Kde je jeho pravý otec teď?

Rozešli jsme se před rokem, ale máme krásný vztah. Bere si prcka každý víkend a na všem se domluvíme. Zná oba mé partnery a je s nima v pohodě. Tedy před rokem jsem se odstěhovala, ale na rozchodu jsme se domluvili už asi půl roku předem.

A nemáte potřebu spolu souložit?

Nééé, ježiš, to fakt ne.

A co tvoji partneři, o prcka se zajímá jen Pán, nebo i milenci?

Tak všichni si s ním dokážou hrát, ale Pán je asi nejoblíbenější, jelikož je u nás často.

Nepřijde třeba malému divné, že se tam ,,střídají"? Jak jim vlastně říká?

Většinou "strejdo", ale on to zatím nevnímá a bere je jako kámoše. Nevidí nás při "akci". (Smích)

Jak vidíš soužití ve třech lidech dlouhodobě? Myslíš, že to může fungovat třeba 10 let?

Tahle otázka mě taky napadla. S Pánem myslím, že jo, ale s Petrem je to složitější. Ještě nemá děti a v budoucnu je chce. Já už žádné jiné dítě nechci, takže to mu dát nemůžu. Přijde den, kdy mi řekne, že někoho potkal a s tím počítám. Ale nemyslím na to.

Monogamie není jedinou podobou lásky

Před okolím se tedy nijak netajíte. Jak to vůbec přijímají?

Moje rodina už si zvykla na můj styl života, tak to akceptují a vidí, že jsem spokojená, takže jsou v pohodě. Občas to někteří známí (převážně ženy) moc nechápou. Jsou hodně na lásku a věrnost, ale já na manželství nevěřím a na věrnost už vůbec ne, takže jsem to přijala tímhle stylem. Petrovo rodiče moc neznám, tak nevím, jak se na to koukají, ale jinak to okolí přijalo, a trochu i s úžasem.

Myslíš, že láska a věrnost spolu nesouvisí?

Myslím, že člověk může být nevěrný a zárověň svého partnera milovat. Ale když spolu dva žijí, tak se ta věrnost tak nějak předpokládá, a proto žiju sama. Nechci nevěru řešit a trápit se s ní. V mých vztazích, kdyby to nastalo, tak z toho nebude takové dusno a bude to jednodušší to přejít. Nemůžu ani jednomu z mých partnerů vyčítat, když budou mít někoho jiného, jelikož by to nebylo fér.

Napadá tě ještě něco, co jsme ohledně vztahů neprobraly?

Asi ne. Jen bych nerada, aby to vyznělo, jako že chlapy využívám. Chlapy miluju a jsou to úžasná stvoření - i když trochu jednodušší. (Smích) Proto mi přijde škoda upoutat se na celý život jen na jednoho. Asi někdy přemýšlím jako chlap. (Smích)

Jak se k tomu vyjádřili partneři Jenyffy?

John Ross: ,,Není to zamilovanost jako taková, tu jsem přeskočil, protože jsem nesměl. Ale zato to, co cítím teď, je třeba daleko pevnější a silnější, než ta přeskočená zamilovanost a jde to nějak ukočírovat. Když se člověk zamiluje bezhlavě, prostě do toho spadne, už to kočírovat nemůžeš."

Petr: ,,Ano, miluju ji. Miluju ji pro její rozmanitost, jak v sexu, tak v životě. Pro její přístup a nadhled ke všem věcem. Taky proto, jak dokáže porozumět - pokud zrovna chce." (Smích) 

Jenyffa to zakončila: ,,Když někoho miluji, tak o něj nechci přijít a bojuji za ten vztah. To, že jich mám víc, neznamená, že je mám o to míň ráda. Jen vnímám více druhů lásky."

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru