Podivné staré zákony, které v Anglii stále platí. Třeba se nesmí podivně zacházet s lososem

12 zastaralých, ale stále platných zákonů, které najdete jen v Británii
 

V Anglii najdete zákony, jako žádné jiné. Jsou sice zastaralé a v dnešní společnosti už nedávají smysl, ale stále za jejich porušení můžete dostat nemalou pokutu. Je tedy lepší vědět o jaké zákony jde. Jinak by se vám i pouhé předání ryby na veřejnosti mohlo pěkně prodražit.

 

1. Je zakázáno podezřele zacházet s lososem

 

Až si budete v Londýně plnými doušky vychutnávat toast s uzeným lososem, raději se vyhněte veškerému podezřelému chování. Nemůžete říct, že jste nebyli varováni.

 

2. Nemůžete zemřít v budovách parlamentu

 

Tento zákon je spíše takovým mýtem. Vychází z toho, že každý, kdo zemře v budovách parlamentu má nárok na státní pohřeb. Pokud je to pravdou, je teoreticky nezákonné, aby vás politika unudila k smrti.

 

3. Netřepejte rohožkou z okna před 8 hodinou ranní

 

Pokud chcete vyprášit rohožku z okna, raději se tomu vyhněte před 8 hodinou ráno. Minutu po osmé ale už můžete klepat jako o závod.

 

4. Nesmíte nosit prkna na chodníku

 

Od vydání zákonu o metropolitě, v roce 1839, se v Anglii nesmí nosit dřevěná prkna po chodníku. S prknem si tedy raději naplánujte jinou trasu.

 

 

5. Je nazákonné být opilý v hospodě...

 

Od roku 1839 je také nezákonné být opilý v jakémkoliv zařízení, licencovaném k prodeji alkoholu. Ještě že jsme všichni tak dobří v předstírání střízlivosti.

 

6. Pokud máte mor, nesmíte nastoupit do autobusu

 

Tenhle zákon je hodně archivní, přesto, pokud máte mor, doporučujeme vám vyhledat lékařskou pomoc. Jen se do nemocnice nezkoušejte dostat veřejnou dopravou.

 

7. Těhotná žena si v Anglii může ulevit kam se jí zachce

 

Pro těhotnou ženu v Anglii se celá země stává veřejnou toaletou. Výjimkou dokonce není ani policejní čepice.

 

8. Žádné klouzání se po zledovatělém sněhu

 

Pokud máte rádi klouzání se po ledu, doporučujeme nejzdit v zimě do Anglie, tam si ho moc neužijete.Tento zákon platí opět od roku 1839.

 

9. Žádné pouštění draků na veřejnosti

 

Od roku 1839 je také zakázáno pouštět draka. Anglie roku 1838 se najednou zdá jako ráj na zemi.

 

10. Postavit britskou poštovní známku vzhůru nohama je považováno za velezradu

 

Pokud chcete někomu poslat dopis z Anglie, pořádně se zamyslete nad tím, jakou stranou má poštovní známka směřovat nahoru. Pokud si nejste jistí a nechcete spáchat velezradu, raději napište sms.

 

11. Žádný zpěv neslušných písní na ulici

 

Hraje vám na cestě na čaj o páté ve sluchátkách nějaká pecka, ale jsou v ní sprostá slova? Radíme vyvarovat se zpěvu a užít si ji spíše pasivně.

 

12. Je zakázáno skákat do fronty

 

Jestli nesnášíte fronty, nemůžete si pomoci a předbíháte, raději vyražte na dovolenou někam jinam. V Anglii vám tohle chování jen tak neprojde.

 

Zdroj: Secret London

 

KAM DÁL: Syn boha bouřky Thora, herce Chrise Hemswortha zradil svého otce. Má raději Supermana