Šéf ho obtěžoval svými prdy, teď se s ním soudí o miliony

V australském Melbourne probíhal velmi kuriózní případ obtěžování na pracovišti. Odvolací soud tam zamítl žalobu stavebního inženýra, který obvinil svého nadřízeného, že ho šikanoval, když před ním schválně pšoukal. Apríl? Vůbec ne!

01.04.2019 - 09:15  
Šéf chodil svému podřízenému pšoukat do kanceláře

Šestapadesátiletý David Hingst před soudem vypověděl, že se ve firmě Construction Engineering nechal přestěhovat z kanceláře typu open space do malé místnosti bez oken, aby nemusel snášet projevy nadýmání svého nadřízeného Grega Shorta.

Nicméně Short prý za ním několikrát denně chodil a i tam ho svou plynatostí obtěžoval a myslel si, že je to vtipné. Hingst pak místnost vystříkal deodorantem. Pro svého šéfa vymyslel přezdívku Pan Smraďoch.

Short u soudu uvedl, že si nevybavuje, že by Hingsta v jeho kanceláři obtěžoval svým nadýmáním, připustil však, že "jednou či dvakrát" to udělat mohl. Hingst také Shorta obvinil, že se vůči němu choval urážlivě i během společných telefonátů, mluvil sprostě a posmíval se mu.

Soudci odvolacího soudu došli k závěru, že Hingst svou žalobu kvůli údajné šikaně založil hlavně na incidentech s nadýmáním, přičemž projevy plynatosti vykládal za útoky proti své osobě ze strany Stronga. Soud došel k závěru, že Strong Hingsta nešikanoval nebo nepronásledoval, a potvrdil verdikt soudu nižší instance, podle kterého muž nemá nárok na odškodnění ve výši 1,8 milionu australských dolarů (29,3 milionu korun) od svého bývalého zaměstnavatele.

Strong pracoval pro společnost Construction Engineering od května 2008 do dubna následujícího roku. Jeho místo bylo zrušeno. Firma to zdůvodnila útlumem ve stavebnictví souvisejícím s globální finanční krizí z roku 2008. Poté, co neuspěl u odvolacího soudu v Melbourne, Hingst plánuje obrátit se na australský nejvyšší soud.

Klíčová slova: