Průšvih Tesly. Kamera natočila děsivý výbuch v garážích

Příčinu výbuchu zatím nikdo nezná
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Až budete příště parkovat, raději se ujistěte, že vedle vás nestojí auto značky Tesla. Na čínské sociální sítí se totiž objevilo video, které zobrazuje explozi zaparkovaného vozu Tesla Model S. Výrobce elektromobilů už vyslal na místo vyšetřovací tým, aby záznam prozkoumal.

Podle uživatelů sociální sítě Weibo byl videozáznam pořízen v Šanghaji. Agentura Reuters nicméně uvedla, že zatím nebyla schopna původ záznamu prověřit.

"Okamžitě jsme na místo vyslali tým a podporujeme místní úřady při zjišťování faktů," uvedla Tesla. "Podle toho, co zatím víme, neutrpěl nikdo zranění," dodala.

Není to jediný případ

Od roku 2013 bylo zaznamenáno nejméně 14 případů vznícení elektromobilů Tesla, většinou po nehodě. Tesla tvrdí, že její vozy jsou zhruba desetkrát méně náchylné k požáru než automobily s benzinovým pohonem.

Analytici tvrdí, že nejnovější incident pravděpodobně nebude mít výraznější dopad na odbyt společnosti Tesla v Číně. "Tesla měla incidenty s požáry už dříve, na její pověst v Číně to však nemělo velký vliv," uvedl analytik Alan Kang ze společnosti LMC Automotive.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru