Slzy a dojetí: Americký veterán se po 75 letech ve Francii setkal se svou láskou

Příběhy dnes bohužel končí většinou takto, potomci vojáků či osvobozených místních hledají místa, kde jsou jejich blízcí pochováni
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Osud si někdy s lidmi zahrává. Francouze teď dojal příběh amerického válečného veterána, který se ve Francii po 75 letech setkal se svou někdejší válečnou láskou. Milenci spolu strávili v roce 1944 dva měsíce, než byl Američan převelen, pak už se nikdy neviděli. 

Schůzku zorganizoval štáb stanice France 2, jemuž veterán K. T. Robbins ukázal při natáčení v USA černobílou fotografii své tehdy osmnáctileté lásky Jeannine Ganayeové. "Byla velmi něžná a myslím, že mne milovala," uvedl starý muž a vyjádřil přání, zda by se mohl setkat alespoň s její rodinou. "Ji už asi neuvidím, nejspíš zemřela," dodal Robbins, který se po návratu do Spojených států oženil. Na Ganayeovou ale nezapomněl.

Celou dobu jsem tě miloval!

Lidé z televize zjistili, že stará dáma stále žije, je jí 92 let a bydlí v domě důchodců v severovýchodní Francii. Pro veterána, který přijel na oslavy výročí vylodění spojenců v Normandii, pak nachystali překvapení - schůzku s bývalou láskou, nyní rovněž vdovou.

Setkání zachytily televizní kamery. "Celou dobu jsem tě miloval, po celou dobu, stále jsem tě nosil v srdci," říká na nich Robbins své bývalé milé. "Říká, že mne má rád, to jsem rozuměla," uvedla devadesátnice. "Já taky. Pořád jsem na něj myslela a říkala jsem si, že snad se jednou vrátí."

Dodala, že si vzpomíná i na Robbinsův kvapný odjezd. "Když odjel v nákladním voze, samozřejmě jsem plakala, byla jsem velmi smutná." Robbins a Ganayeová, která se nyní jmenuje Piersonová, spolu strávili několik hodin. Loučili se v slzách a slíbili si, že se zase uvidí.