Oběd pod širým nebem. Nejlepší pikniková místa Prahy si zamilujete

Stromovka je jedno z nejoblíbenějších míst v Praze
Zobrazit fotogalerii (3)
26.07.2019 - 15:00  

Teplé dny jednoduše svádí naleznout klidné místo u vody, schován ve stínu a s košem plným dobrot se konečně oddat poctivému létu. Některým však nezbývá nic jiného než zůstat v Praze. Nemusí litovat, protože osvěžit se dobrým piknikem zde hned na několika krásných místech po celém městě. O kterých je řeč? 

I léto je období pracovních povinností, které vás uvězní ve městě, takže je klid v prostředí přírody pouze nevyplněná touha. I v Praze však najdete několik krásných míst, kde můžete zorganizovat příjemný piknik pod širým nebem. 

Divoká Šárka

Skalnaté údolí, široké zelené louky, krásné koupaliště, potůček ve stínu stromů. To jen malá ochutnávka toho, co lokalita v Divoké Šárce svým návštěvníků nabízí. Několik minut od centra Prahy se tak najednou objeví místo jako z jiného světa. 

Velká popularita znamená i vysoký počet návštěvníků, ale když si dáte práci a najdete si místo na nějaké louce poblíž hlavního cesty, budete mít na piknikování klid, který naruší maximálně zpěv místních ptáků. 

Stromovka

Královská obora v posledních letech prošla opravdu pozitivní proměnou. Celý areál je jedním z nejoblíbenějších zelených míst v Praze, a to nejenom na procházky. Nejen že zde můžete využít nepřeberné množství místa pro osvěžující piknik, ale k dispozici jsou i grilovací místa, kde si na ohni můžete dopřát opékaný buřt či luxusní maso. 

Jídelníček už je samozřejmě na vás, Stromovku lze pro její nepřeberné možnosti a krásné lokality jenom doporučit. Velmi blízko centra města se tak v Holešovicích nabízí jedno z nejhezčích míst v Praze. 

Vyšehrad

V Praze se posuneme vzdušnou čarou do zcela jiného místa. Bájný Vyšehrad je tak trochu neprávem ve stínu jiných památek Prahy. Má to však i svoji výhodu. Klid, který za hradbami najdete, vás okouzlí natolik, že se sem budete zcela jistě pravidelně vracet. Parky kolem kostela sice nejsou nikterak obrovské, ale pro letní piknik zcela jistě postačí. 

Den si můžete zpříjemnit nádherným výhledem na Vltavu či procházkou po vyšehradském hřbitově, kde leží naše elita národa. Místo opředené legendami vám bude zcela jistě velmi příjemnou kulisou pro letní piknikové odpoledne. 

Petřín

Pokud vám nevadí sedět v mírném svahu, tak hurá na Petřín. Není moc měst na světě, která by v samém centru města měla takto rozsáhlý a velkolepý kopec plný zeleně. Petřín udává a definuje atmosféru Prahy zcela zásadně a zelené plochy jsou jako stvořené pro klidné posezení plné jídla a dobrého pití. 

Relaxace může začít a takový výhled, jako se nabízí z Petřína na celé město, jinde nenajdete. Dobré je také zvážit návštěvu svahu ze smíchovské strany, která je pro mnohé zcela neobjevena. Budete překvapeni, jak krásné jsou Kinského zahrady, kde někdy není ani živáčka.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru