Nejhorší příjmení v České republice. Jména, za která je pochopitelné se stydět

Jak že se jmenuješ?
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Rodokmen je jedna z mála věcí, které ve svém životě neovlivníte. S tím souvisí i rodné příjmení, které někdy hrdě, ale někdy stydlivě nosíme celý život vytetované v občanských průkazech. Jistě jsou oficiální způsoby, jak ho měnit, každopádně se sem tam mezi spoluobčany objeví někdo, jehož jméno nás zarazí. Jaká jsou ta vůbec nejhorší?

Neutíkat z boje. To si pravděpodobně každý den musí pronést hrdý nositel jména, na kterého byl osud opravdu krutý. Někdo totiž opravdu nebyl šťastlivcem, když mu život určil nelichotivé příjmení, které když se pronese na veřejnosti, budí pohoršení, smích a překvapení O kterých je řeč?

Povrchní humor

Samozřejmě nejvděčnější a nejpikantnější studnice kontroverzních příjmení se dotýká hanlivých slov. Nelze než obdivovat ty, kteří hrdě kráčí na českém území s příjmením jako Pinda, Jebavá, Šuk, Šoustal a relativně často se objevující Jebavý.

Ze studu jsme vynechali několik opravdu nekompromisních příjmení, u kterých se dobře vychovaný člověk přirozeně začervená. Většinou jde o pojmenování mužského a ženského pohlaví či fekálií. Poněkud snesitelnější je v této kategorii příjmení jako Pytlík, Pytel či Hajzl.

Některé občanky vás však posadí doslova na zadek. Třeba ta, kde najdete příjmení Zadek. Údajně se jich v České republice aktuálně nachází 14. Co se Kakáčů týče, tak těch je u nás přes stovku.

Lidé prokletí těmito jmény jistě milují, když se jim věnuje velká pozornost. Traumata z dětství jsou tím pádem znovu před očima, což není vůbec žádná legrace. Šoku se ubránit nelze, ale dělat si legraci z podobně povrchních skutečností je právě na úrovni základní školy.

Komplikace do života

Kromě toho, že si jedinci s poněkud netradičním příjmením musí zvyknout na přehnanou pozornost několika vtipálků, tak mohou nastat i zcela praktické problémy. Když se třeba někdo jmenuje Pošta, jistě se při představení do telefonu nevyhne nechtěnému zmatku. Stejně tak v České republice narazíme na osoby, jejichž příjmení je Nevím. Situace se tak klidně může odehrát následovně:

„Jaké je vaše jméno?”

Muž odpoví: „Nevím.”

„Nedělejte si ze mě legraci. Jaké je vaše jméno?”

„Opravdu, Nevím.”

„Člověče to je vážné…”

„Ano, vážně Nevím.”

Čeština však umí zamotat jazyk nejenom těžkým souvětím, ale také právě příjmením. Specialitou jsou jména jako Rádsetoulal, Straširybka, Vítámvás. Tato jména mohou do běžné konverzace přinést hodně zmatku. Na jedné straně je každé z nich velmi unikátní a patří do nepočetné skupiny lidí. Hrdost je tak na místě. Novák, Kučera a Novotný se totiž v České republice jmenuje každý.

Jsi zvíře

Další kategorií, která způsobuje dětem ve školách traumata, je příjmení, které popisuje zvíře. Kočka je ještě snesitelná, ale takový Šváb už to má těžší. Nehledě na to, že jména a jejich původ má určitý vztah k tomu, jací byli vaši předci.

Kdyby dnes ještě existovaly Žluté stránky, našli byste zde také Zabilpiva, Přineslkarladomů, Skočdopole, Rádsetoulal, Strojnasůl, Stiskniruku, Domalíp. Důležité je pro nositele těchto netradičních jmen, aby byli hrdí na svoji jedinečnost, a když někomu ujede blbý žertík, tak prostě stačí říct Nehněvajsa.

 

 


Zdraví

Hobby