Globus otevírá po dvanácti letech hypermarket. Vybral si Europark v Praze Štěrboholích

Globus vyrábí většinu masných výrobků na místě
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Hypermarket Globus je proslulý svým řeznictvím s vlastní výrobou na místě prodeje a jídelnou s vysoce konkurenčními cenami.  V Europarku, zavedeném obchodním centru na východě Prahy, střídá Globus hypermarket Albert.

„Právě fakt, že Globus bude ve štěrboholském EUROPARKU značnou část sortimentu přímo vyrábět, by měl být jedním z hlavních lákadel pro zákazníky,“ říká ředitel Europarku Libor Pospíšil.

Hypermarket o celkové ploše 11 000 metrů čtverečních navazuje na jídelnu, kterou Globus ve Štěrboholích otevřel již loni a kterou denně navštíví přes 2 000 zákazníků. Kapacita parkování je dostatečná. „Podzemní garáže a parkoviště před obchodním centrem mají celkovou kapacitu 2 100 parkovacích míst, všechna jsou s bezbariérovým přístupem,“ upřesňuje Libor Pospíšil.

Řeznictví a jídelna

Tahákem Globusu je jídelna a gastrozóna s vlastní výrobou a řeznictví, které bylo vyhlášeno jako Řeznicko-uzenářská prodejna roku.

Je to logické, protože my Češi zaplatíme za čerstvé a chlazené potraviny skoro polovinu výdajů za nákup rychloobrátkového zboží, přičemž dominantní kategorií je maso a masné výrobky.

Důvodem, proč v jídelně chutná a maso je čerstvé, je tradiční zázemí Globusů, vlastní výrobna i s bourárnou. Na místě se vyrábí šunka, párky, sekaná, špekáčky i vepřové, hovězí i jehněčí. S tím, že původ masa bývá český.  

Globus místo Albertu

Albert je dle průzkumu třetí největší v Česku, ale takové řeznictví jako Globus nemá. Otevírací doba nového hypermarketu s rozlohou 11 000 metrů je denně od 7 do 21 hodin. Výhodou je právě propojení hypermarketu s jídelní zónou a čerstvost masa.

Europark

OC EUROPARK bylo otevřeno v roce 2002, s galerií má přes 60 obchodů, kaváren, restaurací a provozoven služeb – včetně bankovních a poštovních. Součástí areálu EUROPARKU je i OBI a ASKO Nábytek.

Speciality Europarku:

  • Pirátský svět, v němž mohou děti pořádat své narozeninové oslavy.
  • Výstavy obrazů.
  • Interaktivní výstavy.
  • Výtvarné soutěže.

EUROPARK rovněž finančními dary pravidelně podporuje nadační spolek Dobrý skutek a v dubnu 2022 uspořádal benefiční zápas ve prospěch ukrajinské sportovkyně Viktorie Jevtušenko, která musela kvůli ruské agresi opustit rodnou zemi.

Kde rádi nakupujete čerstvé potraviny

Albert
0% (0 hlasů)
Billa
0% (0 hlasů)
Globus
100% (1 hlas)
Kaufland
0% (0 hlasů)
Lidl
0% (0 hlasů)
Tesco
0% (0 hlasů)
Celkem hlasů: 1