Jako z hororu: Lidi vyděsil zelený sliz valící se z kanálů. Tipovali mimozemšťany i vládní spiknutí

Místo klidného rána si lidé užili trochu adrenalinu – ilustrační foto
  |   zajímavost

Děsivá noční můra, která znamenala roztočení celé řady konspiračních teorií. Není se čemu divit. Vždyť si to zkuste představit: Jdete jako každý den do práce, ale tentokrát se z kanálu valí jakýsi zelený sliz, nikdo neví, o co jde a co z toho bude. Je to nesmysl? Ne! Přesně to se nedávno stalo. Návštěva z vesmíru, cílená likvidace lidstva? Vysvětlení je mnohem banálnější. Tedy, pokud je to pravda.

Jak víme, Amerika je zkrátka „země neomezených možností“, a to – jak se zdá – opravdu ve všech směrech. Nedávno se o tom znovu přesvědčili obyvatelé New Yorku, kde začala vytékat z kanálů děsuplná zelená tekutina a kolemjdoucí neměli nejmenší tušení, o co se jedná. O zvláštní události se téměř okamžitě rozeběhla živá diskuse na platformě X, tedy na Twitteru, přidržíme-li se tradičnějšího, i když dnes již překonaného názvu. Během několika hodin se k tématu objevilo na čtyři a půl milionu komentářů, většinou psaných ve vtipu. 

UFO, nebo ilumináti? 

Zatímco někteří diskutující přirovnávali přiložený snímek k záběru z hororu a zvažovali, zda skutečně nemůže jít o součást natáčení nějakého filmu, jiní se přikláněli k myšlence o návštěvě z vesmíru. Další, jak už to mají lidé ve zvyku, začali vládu a ilumináty podezírat z cílené likvidace lidstva a jiní ve vtipu sháněli kontakt na krotitele duchů.

 

Někteří prošli bez povšimnutí

Ve chvíli, kdy se z kanálů začala hrnout zelená tekutina, se podle některých sledujících rozdělili lidé na dvě skupiny. První, rodilí nebo usídlení Newyorčané, zvyklí skutečně téměř na všechno, prošli kolem často bez povšimnutí. Oproti tomu návštěvníci nebo ti, kteří přece jen ještě nad věcmi kolem sebe přemýšlejí, se zastavovali, a někteří se snažili dokonce volat policii v obavě, že z některého potrubí uniká freon. 

Běžná technická kontrola

Jak celá záhada dopadla? Vlastně nijak, nebo snad dobře. Po určitém čase vydal odpovědný úřad prohlášení, v němž záhadu vysvětluje jako neškodné barvivo, které se používá k testům těsnosti potrubí infrastruktury města. Proč ale tato tekutina vytékala z kanálů, tedy proč jí bylo použito tolik, to vysvětleno nebylo. 

Nestalo se to poprvé

Nešlo ostatně o první podobný případ. Už v říjnu tohoto roku řešili obdobnou situaci lidé v Brooklynu, kde zezelenal dokonce celý tamní kanál Gowanus. I tehdy se místním znepokojeným obyvatelům dostalo stejného vysvětlení s tím, že látka, která vypadá nebezpečně, s sebou nenese žádná rizika, zanedlouho se zcela rozloží a přestane „strašit“.

Zdroje: allthetsinteresting.com, Twitter, ny1.com

KAM DÁL: Vědci jdou po stopě yettiho. Chlupy nalezené v Himálaji vydávají svědectví.