Kamarádky našly trosky záhadně zmizelého letadla. To, co objevily, jim vyrazilo dech

Hodně věcí bylo jakoby neporušených, přitom na místě ležely desítky let
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Dvě kamarádky si vyrazily na procházku do přírody a nestačily se divit. Ve skotském Ayrshire poblíž Largsu totiž objevily trosky dávno pohřešovaného letadla. Zřejmě jde o pozůstatky letu European Airways Flight S200P, který havaroval 21. dubna 1948, uvádí DailyRecord. Obě přiznávají, že to byl hodně strašidelný nález.

Téměř třiasedmdesát let trosky letadla nikdo nehledal. Povedlo se to až Pamele Aitkenové a její kamarádce Kathryn Gaffneyové, když si jen tak vyšly na procházku do přírody. Nevěřily svým očím, když si všimly něčeho, co do krajiny evidentně nepatřilo. Na hoře Irish Law Mountain je čekalo obrovské překvapení.

Některé věci byly neporušené

Stačila chvilička, aby zjistily, že jde o trosky letadla, které se v dubnu 1948 vzneslo z londýnského letiště a mělo namířeno do Glasgow. Na palubě tenkrát bylo dvacet cestujících. Nikdo nezemřel, třináct lidí však bylo zraněno. „Neuvěřitelné, kolik tam toho ještě bylo. Některé věci byly stále neporušené,“ tvrdila DailyRecord Pamela.

Obě dámy se netajily tím, že byly lehce v šoku, protože něco podle nich opravdu vypadalo, že si tam někdo odložil teprve nedávno. „Když se díváte na to, co někomu patřilo, je to svým způsobem strašidelné. Na chvíli nám to vyrazilo dech.“

Trosek bude nejspíš daleko více

Faktem je, že když zveřejnily svůj objev na sociálních sítích, hlavou kroutila i celá řada komentujících. „Člověk by myslel, že trosky byly odstraněny po vyšetřování. Ale to bychom asi chtěli moc,“ diví se jeden z diskutujících. Další přidává, že jako mladý kluk už s přáteli trosky hledal, ale nikdy se jim to nepovedlo. „Proč trosky neodnesli, aby zjistili přičinu nehody? podivuje se další.

Ve skotských horách je zřejmě podobných trosek daleko více. A vlastně i po celém světě. Nedávno jsme si například připomněli sedmé výročí zmizení letu MH370, který se záhadně ztratil při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Pravděpodobně se zřítil do Indického oceánu západně od Austrálie.

KAM DÁL: Dívku poslali ze školy domů, její oblečení prý vypadalo jako spodní prádlo a rozptylovalo by učitele. Ponížili ji, zuří její otec.