Metalová tragédie se stovkou mrtvých. Peklo na zemi způsobila nepovolená pyrotechnika

Kapela Great White způsobila svojí pyrotechnikou peklo na zemi
 

Hudební koncerty, to je hlavně zábava. Když se však všechno pokazí, může se strhnout hotová tragédie. 20. února v roce 2003 se v americkém Rhode Island odehrávalo vystoupení glam-metalové kapely Great White, které se změnilo v hotové peklo na zemi. 

Metal je hudební styl, jenž má v sobě určité prvky satanismu a nebojí se šlehajících ohňů pekelných. Když na Rhode Island odehrával koncert kapely Great White v klubu, stalo se hned několik zásadních chyb, které způsobily smrtelnou tragédii, za kterou životem zaplatil dokonce jeden z členů kapely. 

Klub Station v plamenech

Město West Warwick se do historie zapsalo nelichotivě jako místo, kde na jednom koncertě zemřelo přes sto lidí. Nejednalo se o žádný teroristický čin, ale nehodu způsobenou nelegální a neprofesionální pyrotechnikou. 

20. února 2003 během vystoupení kapely Great White se dostal oheň, který měl pomoci kapele zdůraznit jejich show, do pěnové výplně ve zdech. Celý klub, který byl nadměrně přeplněný k prasknutí, se proměnil v peklo na zemi. Během jedné minuty byl prostor bezvýchodně zasažen ohněm a silný černý kouř s plameny začal neblaze úřadovat. 

Stovka mrtvých

Kapacita klubu byla několikanásobně překročena a když se celý koncert zvrhl k šílenému běsnění ohně, rozpoutala se panika. Ta v kombinaci s ohněm, kouřem a spěchem lidí k východu většinu lidí uvěznila uvnitř. Na místě zemřelo kolem sta lidí a dalších 230 bylo zraněno a jen 130 přežilo bez úhony. 

Lidé, kteří se zachránili, se však dodnes potýkají s psychickými problémy způsobené šíleným zážitkem, a tedy posttraumatickým stresem. Během tragédie zemřel i kytarista kapely Great White Ty Longley. Z koncertu bylo pořízeno také video, které odhaluje, jak rychle se oheň rozšířil po celém prostoru. 

KAM DÁL: Podivná smrt nejslavnějšího evropského zpěváka. Falco se údajně záměrně naboural s autobusem

 

 


Životní styl

Zdraví