Nejděsivější místa v ČR. Strašidelný les, hřbitov bláznů a jeskyně plná pověstí

Bohnický hřbitov je místo plné zvláštní energie
 

Lovci paranormálních jevů mají jasno. I v České republice najdeme mnoho míst, která svojí atmosférou děsí a mrazí. Někdy se jejich pověst pohybuje na hraně spekulace, ale ověřit si dohady můžete vlastně na vlastní kůži. Musí být však doslova hroší…

Nevysvětlitelné zvuky, podivné nezřetelné pohyby a samozřejmě děsivé příběhy. Nejděsivější místa v Česku logicky budí respekt už jen ve chvíli, kdy vyslovujete jejich jméno. V čase moderních technologií se na podobné lokace jezdí dívat i lovci paranormálních jevů, aby potvrdili či vyvrátili, jestli se jedná o výmysl nebo děsivou pravdu. O jakých strašidelných oblastech je řeč?

Hřbitov bláznů

Areál bohnické psychiatrické léčebny je už sám o sobě místem, které člověku nezpůsobuje zrovna dvakrát příjemné pocity. Je to však čajíček vedle hřbitova, který se nachází přibližně deset minut chůze právě od zmíněného střediska.

Hřbitov byl dokončen v roce 1909 jako součást Psychiatrické léčebny v Bohnicích. Každý rok se zde pohřbívalo přibližně 80 % pacientů právě z Bohnic, ale abychom ulehčili děsivému kontextu místa, jednalo se také o sestry, lékaře, úředníky a dělníky. V roce 1951 se zde pohřbívat přestalo. Děsivou dominantou je dodnes rozpadlá kaple s márnicí. V minulosti se zde prováděly satanistické rituály a ať už jste sebeotrlejší, zdejší atmosféra na vás zanechá stopy neklidu.

Minimální počet dochovaných náhrobků tomu nepřidá. Rozsáhlý hřbitov je tak velmi zajímavé navštívit přímo v noci. Vezměte si tedy baterku a do kapes přibalte pořádnou dávku odvahy. Možná někteří z vás zjistíte, že to tak hrozné nebude.

Branišovský les

Les, který se rozkládá mezi českobudějovickým sídlištěm Máj, čtvrtí Zavadilka a obcemi Branišov, Mokré a Třebín, je opředen legendami křížem krážem. Stalo se zde velké množství tragických sebevražd a pověstí, které zmiňují paranormální jevy.

Řeč je konkrétně o stromu oběšenců, na kterém se v roce 1927 oběsil pár mladých milenců a později byla na stejném stromě nalezena oběšena ještě jedna žena. Jeden z místních obyvatel se rozhodl onu větev useknout a spálit. Velmi brzy poté se mu stal úraz, při kterém ochrnul na ruku.

Dodnes si lidé stěžují, že v místech, kde strom stával, slyší hlasy, které je nabádají k sebevraždě. Další příběhy se točí kolem zastřelené vojenské posádky. Údajně se jeden  vojáků začal v cosi proměňovat a ostatní vycházející hrůza z lesa donutila střílet. Při tomto večeru na místě zemřeli tři vojáci a jeden podlehl svým zraněním.

Také se spekuluje, že v lese havarovalo UFO. Údajně byl zaznamenaný pád obrovské zářící koule a oblast byla uzavřena speciálními jednotkami. Nejproslulejší je však tzv. Černý muž, kterému se také říká Pán lesa a Černý rytíř. Několikrát byl údajně v lese zaznamenán vysoký muž s širokým černým kloboukem a dlouhým černým pláštěm a přitom se jeho nohy nedotýkají země. Bytost se údajně velmi rychle pohybuje. Když se Černý muž zjeví, klesne teplota a změní se vzduch.

Záhadná skála

Je mnoho bájí a legend, které se vážou k Býčí skále. Citlivější lidé popisují mrazivou atmosféru místa a někteří hovoří o tom, že tam dokonce straší. Údajně skála sloužila jako pohanský chrám a dodnes je prý slyšet zpěv písní. Lidové legendy vypráví několik příběhů, které je nutné brát s nadhledem. Ale co když je na nich něco pravdy?

Jedna z nich popisuje, jak se zde kdysi jedno početné procesí ztratilo. Od té doby je v jeskyni občas slyšet pláč, řev a vidět plápolající světlo od ohně. Rozlehlá jeskyně podobně depresivní a strašidelné atmosféře nahrává, i díky opravdovým archeologickým nálezům. Fakt, že se v tomto místě dělo mnoho strašného, je v Býčí skále zcela jistě cítit. Mnoho mrtvých zde našlo svůj konec. 

KAM DÁL: Tajemné Zátory: zmizelá pražská čtvrť mohla být nejkrásnějším místem města.

 


Zdraví