Největší superúplněk ve znamení Kozoroha je tady! Ovlivní partnerské vztahy i finance

Rozbouřené emoce i nepochopitelné výkyvy? Přichází úplněk
Foto: Freepik
Rozbouřené emoce i nepochopitelné výkyvy? Přichází úplněk
zajímavost

Dnes se kvečeru objeví na obloze mimořádný úkaz! Čeká nás největší superúplněk, kterému se také říká bouřkový. Působit ve znamení Kozoroha bude zejména na kolena, klouby, čéšku, kůži a vlasy. Kde vzal své přízvisko a co s sebou přináší? Bude mít mimořádnou sílu plnit sny, ukáže touhy i poodhalí tajemství.

reklama

Úplněk nastává jednou za měsíc. Jde o fázi, kdy sluneční paprsky plně osvětlují viditelný povrch Měsíce, který žádné vlastní světlo nemá. Během tohoto období se často dostáváme do velmi silných emocí a naše vnímání může být zkresleno. V červenci nabídne obloha speciální úkaz. Luna bude zas o něco viditělnější, přichází totiž fantastický superúplněk.

Letos se bude jednat sice už o druhý superúplněk, tento bude ale největší. Oblohu rozzáří dnes ve středu 13. 7. 2022 ve 20:37, lze tak předpokládat, že významným způsobem ovlivní kvalitu spánku. Superúplněk není žádný oficiální astronomický termín. Poprvé tento název použil astrolog, nikoliv astronom. Je to označení pro ten úplněk, při kterém se Luna ocitne nejblíže planetě Zemi. Září pak mnohem jasněji a jeho viditelnost se zvýší zhruba o 13 %.

Proč bouřkový?

Červencovému úplňku se také říká bouřkový, právě kvůli období, ve kterém nastává. V této části léta je výskyt bouřek obvyklý. Srpnovému se například říká jeseteří, zářijovému kukuřičný a říjnovému lovecký. V listopadu nás potom čeká bobří úplněk, v prosinci studený. Tomu červencovému se někdy také říkalo jelení nebo paroží. Název odkazuje na růst paroží, které jeleni a losi během zimy shodili. 

Jindy střídmý a pracovitý Kozoroh dnes zamává s partnerskými vztahy a u mnohých vyřeší otázku financí. Strach z nedostatku, který někteří vnímali velmi intenzivně a nechali se jím pohltit, se uzdraví a přinese novou pracovní příležitost. Najít odvahu pustit se do toho, kam vás srdce táhne, bude zas o něco snazší. Ti, kteří se trápili ve vztazích bez buducnosti, najdou konečně odvahu rozseknout situaci a posunout se dál.

Kozorozi se nevzdávají

Kozoroh je znamení, které má pevně stanovené rodinné hodnoty, proto i tyto vztahy budou předmětem řešení, a to ještě několik dní po superúplňku. Očekávat lze žádosti o ruku, těm, kteří se dlouho snaží o potomka, by se mohlo konečně zadařit. Superúplněk je umocněn svou silou a znamením, ve kterém přichází. Kozorozi jsou obykle velmi silné osobnosti, které jen tak něco nezlomí a nikdy se nevzdávají.

Během úplňku se nedoporučují žádné velké lékařské zákroky. Vhodný je naopak sběr kořenů bylin, u kterých se v tomto období zintenzivňuje jejich účinek. Nadzemní části v tomto období vynechejte. Červenec přinese obecně velké výzvy a změní pohled jednotlivců na některé události v jejich životě. Rozhodně je se na co těšit, postavení planet ukazuje na pozitivní změny, které zajistí znamením zvěrokruhu báječný podzim.

Zdroj: ceske-bylinky.cz, rexter.cz

KAM DÁL: Sebenaplňující proroctví nejsou žádné čáry, karma nebo minulý život. Síla pozitivního myšlení tkví v psychologickém jevu

reklama
#Zajímavosti

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.