Nostradamus i Baba Vanga se shodují: Ani Putinův konec nám už nepomůže, musíme se připravit

Země je v ohrožení, shodli se na tom Nostradamus i Baba Vanga
  |   zajímavost

Rok 2024 je podle čínského horoskopu rokem draka, měli bychom tedy mít naději na zlepšení tak říkajíc na všech frontách. Drak je totiž podle čínského výkladu tvor vznešený, moudrý a dobrý. Pak jsou tady ale ještě výklady budoucnosti mnohem evropštější a přiznejme si to upřímně, ty nám žádné veselé vyhlídky nenabízejí.

Také se vám zdálo, že se končící rok 2023 příliš nevyznamenal, a jste rádi, že už je u svého konce? Můžeme jen doufat, že se nevyplní předpovědi vyhlášených věštců, jako je bulharská slepá žena známá jako Baba Vanga nebo ještě slovutnější Nostradamus. Oba vizionáři se totiž shodují v tom, že i příští rok bude pokračovat ve stylu toho končícího, dokonce jej v mnoha negativních ohledech může překonat. 

Shodli se na Putinově osudu

Jak Baba Vanga, tak i Nostradamus vtělili do předpovědí pro rok 2024 sice poměrně mlhavé, zato však pro luštitele jejich kódu celkem jednoznačně vyznívající proroctví o problémech jednoho vůdce velké země.

Nostradamus o něm blíže píše, že se narodil v roce draka, a tady už končí veškeré spekulace, kam by mohla věštba mířit. Draku totiž patřil právě rok 1952, kdy spatřil světlo světa ruský prezident Vladimir Putin. Zatímco Baba Vanga tomuto muži předpověděla ohrožení dalším pokusem o atentát, Nostradamus se domníval, že na jeho již tak chatrné zdraví zaútočí další choroba. 

Bude nový šéf Ruska ještě horší? 

Můžeme se svým způsobem radovat z možného omezení Putinovy moci, nebo bychom se měli jeho odchodu a náhrady spíše obávat? Již z minulosti totiž dobře víme, že rozpínavost Ruska nezáleží na jednom jediném člověku. Navíc Vladimir Putin má kolem sebe spoustu podporovatelů, spolupracovníků a také možných následovníků, takže představa, že by s jeho odchodem postupně odezněly veškeré současné problémy, je opravdu hodně idealistická. 

Konec velkého města

Ani další Nostradamova vize pro nadcházející rok by nás neměla nechat chladnými. Již v dávné minulosti totiž viděl v roce 2024 neobyčejně silné zemětřesení, ze kterého se již nikdy tak docela nevzpamatuje velké město plné světel ani jeho široké okolí. Pravdou je, že na počátku šestnáctého století, v němž Nostradamus žil, tolik měst plných světel nebylo. Jen těžko tedy z takového popisu dnes určíme, o jakou metropoli, a dokonce o jaký kontinent by se mělo jednat. 

Biologické zbraně? Nic nemožného

Přírodní katastrofou, i když tentokrát způsobenou samotnými lidmi, hrozí také Baba Vanga. Ta varuje před biologickými zbraněmi použitými velkou zemí. Může dostat třeba takové Rusko pocit, že je právě nyní čas na vypuštění podobného děsuplného, vražedného mikrokomanda? 

Vzpoura strojů a umělé inteligence

Zvláštní je, že jak Baba Vanga, tak i Nostradamus již ve svých dobách varovali před vzestupem inteligence strojů a jejich vzpourou. I když to každý z nich popisoval svým jazykem a s vědomostmi své doby, jedno je zřejmé a můžeme si z toho vzít ponaučení zvláště pro dnešní dobu: stroje, které dostanou vlastní myšlení, svoji umělou inteligenci, se mohou podle proroků snadno stát nástrojem velkých, až fatálních problémů, které nás možná čekají už v roce 2024. 

Kometa i mimozemšťané

Pak jsou tady ještě nezbytné apokalyptické vize, které nesmí chybět snad pro žádný z roků, o nichž tito dva proroci předpovídali. A tak se podle Baby Vangy přiblíží prozatím nepoznaná kometa, zatímco Nostradamus vidí „velké špatné“ v návštěvě mimozemšťanů. Sami snad nezaútočí, ale jejich varování před námi samotnými by mělo být velmi důrazné. 

Indie se může těšit – asi jako jediná

Skrývá se v jejich předpovědích také něco pozitivního? Pro Evropu vlastně ani ne, snad jen Indie by se mohla v příštím roce podle Nostradama těšit na neobyčejný vzestup svého vlivu ve světě. A tak věřme, že se o nás, Evropanech – a vlastně celém světě – ve svých vizích i tentokrát (jako již mnohokrát) spletli. 

Zdroj: The Economic Times, NDTV, The Sun

KAM DÁL: Nejočekávanější filmy roku 2024: Krotitelé duchů, Vetřelec a další, budou to žně.