Nostradamus předpověděl pád britské monarchie. Šokuje detaily, které se opravdu dějí, konec je prý blízko

Je Alžběta II. opravdu poslední panovnicí na britském trůnu?
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Michel de Nostredame známý jako Nostradamus je jedním z nejznámějších věštců, jehož proroctví se naplňují až s hrůznou přesností. V jeho písemných odkazech se dá dokonce najít i předpověď ohledně pádu britské monarchie. Toto téma se opět oživilo po skandálním rozhovoru Harryho a Meghan Markleové v pořadu Oprah Winfreyové. Čas konce se prý nezadržitelně blíží.

Nostradamus předpověděl, že monarchie skončí smrtí královny, a přidal další podivuhovné drobnosti, které by mohly složit celou mozaiku. Ve 8. centurii, 97. čtyřverší věštec hovoří o "předání moci" a "konci růstu království". Tvrdí, že se tak stane v době, kdy budou tři děti, z nichž jedno se narodilo sedm dní po konci války, plnoleté.

Mohlo by to vážně odpovídat?

Těmito třemi dětmi mohou být princ William, princ Henry a princezna Beatrice. A William se ve skutečnosti opravdu narodil sedm dní po skončení války o Falklandy.

Podle konspiračních teoretiků je to naprosto jasné a konec monarchie se blíží. Tím spíš, když Harry a Meghan u Oprah část britské veřejnosti doslova šokovali tím, co se za zdmi paláce podle nich děje.

Až překvapivě přesné předpovědi

Přitom předpovědi francouzského lékaře a věštce, který žil v 16. století, se v minulosti už mnohokrát potvrdily. Podle jeho následovníků, kteří se shlukují například na foru Above Top Secret,  varoval před vzestupem Adolfa Hitlera i vypuknutím druhé světové války. Měl správně předpovědět třeba i velký požár Londýna v roce 1666.

Asi nejslavnějším a také nejpřesnějším proroctvím je však to, které hovoří o smrti krále Jindřicha II. Konkrétně jde o pětatřicáté čtyřverší z první stovky veršů, kde se píše o souboji dvou lvů, ve kterém mladší vypíchne starému oko a ten zemře ve strašlivých bolestech. A Jindřich II. opravdu zemřel na následky zranění oka, které mu v Paříži kopím probodl hrabě Montgomery během turnajového klání.

Jsou spisy využívány jen ke klamání?

Pokud by se Nostradamova předpověď ohledně britské monarchie vyplnila, nejdéle čekající následník trůnu v britské historii princ Charles by se tak logicky nedočkal nikdy. Dalším v řadě je od svých tří let, dnes je mu 72.

Skeptici však tvrdí, že zmíněné pasáže jsou až příliš vágní, než aby mohly být považovány za předpověď budoucnosti. „Nostradamovy spisy jsou často využívány ke klamání lidí. Nejednoznačné překlady, spisy o falešných zprávách, fikce, prolomení neexistujících kódů a tak dále. To vše jeho dílům přikládá mnohem více, než doopravdy jsou,“ myslí si vědec a spisovatel Brian Dunning. Tak uvidíme...

KAM DÁL: Hledá se rodina vojína z 2. světové války. Jeho skvěle zachovalý dopis plný emocí se našel v Polsku.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru