Seriál o zločinech: Šílené běsnění recidivisty Lulka odnesly i malé děti. Tvrdil, že neví, proč je souzen

Před spácháním pětinásobné vraždy byl už Lulek čtyřikrát soudně trestán
Zobrazit fotogalerii (2)
  |   zajímavost

Hrůzostrašné výjevy, které si neumíme představit ani v nejhorších snech. Událost, která otřásla celou republikou, měl na svědomí opilý Vladimír Lulek. Asi nikdo nepochyboval o tom, že poprava je spravedlivý trest. S novým režimem však přišly i nové zákony. Masový vrah Lulek tak byl posledním, kdo na území Česka skončil na šibenici. „Vysloužil“ si tak právo otevřít náš seriál o největších zločincích historie.

Pokud jde o Československo, je poslední trest smrt připsán na konto Slováka Štefana Svitka. Ten brutálním způsobem zavraždil svou těhotnou ženu a dvě dcery. Šílený čin byl potrestán 8. května 1989 v Bratislavě. Na území Česka se však poslední poprava odehrála 2. února 1989 a hlavním protagonistou byl Vladimír Lulek.

Masakr v opilosti

Jen dva dny před Štědrým dnem roku 1986 se Vladimír Lulek vrátil opilý domů. Po hádce na schodech ubodal svou ženu 36 ranami nožem, následně pobodal sousedku Lenku Burianovou, která se ho pokusila zastavit. Ještě horší událost se odehrála poté, co se zabarikádoval ve svém bytě, kde v tu chvíli byly čtyři malé děti. 

Tři z dětí měla manželka z předešlého vztahu, čtvrté – nejmladší dítě – bylo Lulkovo. Ubodal je všechny. Tragická scéna se odehrála v činžovním domě v Předměřicích nad Labem. Vladimír Lulek byl v minulosti soudně trestán a tento akt brutální vraždy byl poslední kapkou. 

Průběh popravy

Vladimír Lulek nejprve u soudu hrál psychické narušení a tvářil se, že neví, proč je vůbec souzen, že žena a děti jsou normálně doma. Dokonce kvůli tomu držel hladovku. Když byl nakonec odsouzen, přiznal vraždu a začal litovat svého brutálního činu. 

Uznal, že byl odsouzen po právu, a trest smrti vnímal jako vysvobození. Finálního trestu smrti v brzkých hodinách pankrácké věznice se účastnil kat, dva pomocníci, náčelník věznice, soudce a lékař. Lulek dostal na krk oprátku a kat si po potvrzení smrti šel dát panáka rumu. Poslední poprava v Česku byla vykonána. Zákon definitivně změnilo Federální shromáždění v roce 1990 poté, co se změnil režim. 

Zdroje: redakce, opravdovezlociny.cz, iprima.cz, blesk.cz

KAM DÁL: Ženy vraždil, protože se podobaly jeho matce. Jednu částečně snědl.