Toaletní prkénko či pytlík rýže. Nejhorší vánoční dárky, jaké můžete dostat.

Bojíte se, co pod stromečkem najdete?
 

Toaletní prkénko a mop jistě patří mezi nejhorší dárky, které můžete dostat od svých partnerů či partnerek k Vánocům. Vtip? Bohužel ne. Někdy je více než jasné, že dárek byl obstarán na poslední chvíli, což pod stromečkem dokládá například hračka z dětského menu od McDonald’s nebo pytlík rýže.

Na prvních příčkách žebříčku nejvíce nenáviděných dárků se podle ankety firmy Beaverbrooks mezi Brity objevil mop, lžíce na boty a vysavač. Další místa obsadilo zmíněné záchodové prkénko, osvěžovač vzduchu, kleštičky na nehty či čajové sáčky.

Ženy říkají, když se jim nelíbí

Z odpovědí dvou tisíc dotázaných dospělých mužů a žen také vyplynulo, že ženy častěji než muži svým partnerům sdělí, že se jim dárek nelíbí. Častěji také trousí před svátky narážky, co by si přály - v 87 procentech případů jde o dovolenou, následovanou náhrdelníkem nebo květinami (81 procent) a 80 procent žen si přeje prsten (v anketě bylo možné uvádět více možnosti).

Pozor by si měli muži dávat na oblečení, boty a spodní prádlo, protože to jsou dárky, kterými se jen málokdy strefí do vkusu partnerky. Každá dvacátá dotázaná uvedla, že se to jejímu partnerovi nikdy nepodaří.

Čisticí prostředky nechtějí

Více než polovina žen by byla naštvaná, kdyby pod stromečkem našla čisticí prostředky, 37 procent nechce dostat kurz vaření a na 33 procent žen neudělá dojem libovolný doplněk či příslušenství k vozu.

Většina mužů - 80 procent - by si rovněž přála dovolenou a tři čtvrtiny chtějí nové auto. Tři čtvrtiny by se také spokojily s čokoládou, ale 73 procent by raději dostalo peníze než dárek.

Muže nejvíce urazí jakékoli dárky spojené s cvičením - 35 procent nechce dostat permanentku do posilovny a dalších 25 procent by popudilo cvičební vybavení.


Životní styl