Unikátní Aston Martin by James Bond nepoznal. Lopatky z turbíny letadla a interiér jako kabina v Concordu

Je to krasavec podle vašeho gusta?
Zobrazit fotogalerii (3)
20.01.2021 - 13:20  

Legendární výrobce automobilů Aston Martin vzdal hold letecké společnosti British Airways a k výročí jejího stého založení vyrobil pouze deset zcela unikátních automobilů nesoucích označení Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition. Tyto automobily vznikly zároveň u příležitosti 50. výročí od prvního letu nadzvukového letadla Concorde. James Bond už by asi "své" auto těžko poznal.

Jedná se o světové unikáty, o které projevili zájem investoři ze všech koutů planety. Vůz vznikl pod taktovkou individualizačního týmu Q, který se v Aston Martinu specializuje na zakázkovou výrobu a limitované edice.

Concord, kam se podíváte

DBS Superleggera Concorde Edition nese barvy společnosti British Airways, má karbonovou střechu se siluetou Concordu a ikonickou trikoloru na spodní hraně nárazníků. Interiér odkazuje na kabinu skutečného Concordu a má řadu neopakovatelných prvků. Například pádla řazení pod volantem jsou vyrobena přímo z lopatek turbíny nadzvukového letadla.

Neuvěřitelná rychlost a výkon

Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition jistě udělá radost všem milovníkům rychlosti. Je totiž poháněn motorem V12 s dvojitým přeplňováním o objemu 5,2 litru. Jeho výkon dosahuje síly 715 koní a má točivý moment o velikosti 900 Nm.

Motor přenáší sílu na zadní kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Dosahuje zrychlení z 0 na 100 kilometrů v hodině za pouhé 3,4 sekundy a nepoleví až do rychlosti 340 kilometrů v hodině. Řidičům tak dopřává snový zážitek z jízdy. 

KAM DÁL: Není to problém jen u Škoda Auto. Výrobu aut po celém světě komplikuje nedostatek čipů.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru