Vražda kvůli ledničce. Žena nakupovala přes facebook a skončila s nožem v těle

Koupě ledničky přes Marketplace v USA nemusí dopadnout dobře
 

O tom, že nakupovat přes sociální sítě nemusí být zrovna dvakrát bezpečné, se přesvědčila Američanka Denis Williamsová. Ta se rozhodla přes aplikaci Marketplace na facebooku pořídit jako dárek pro svého přítele ledničku. Smlouvala však o ceně, což ji stálo život, píše britský Dailystar. 

Denis Williamsová byla rodinou prohlášena za nezvěstnou 4. dubna poté, co nepřišla domů z nákupu obyčejné ledničky, kterou si vyhlédla přes oblíbenou aplikaci na sociální síti facebook. O tom, že Marketplace používá dnes každý druhý, aby se zbavil přebytečných věcí či nějaké nové získal, nikdo nemůže pochybovat. Na to, že by se mohlo jednat o velmi nebezpečné místo, by pomyslel asi málokdo. 

Hádka o cenu

Když se Denise nevrátila domů a nebrala telefon, rodina začala být nervózní. Někteří příbuzní však věděli, kam měla namířeno. Policie z Geistown Borough v Pennsylvánii ji nakonec našla v bytě muže, který zmíněnou ledničku prodával. Díky informacím ze sociální sítě a mapování cesty jejího telefonu se dostali na místo činu, ale už bylo pozdě. 

Policie uvedla, že se po objevení těla pachatel k činu přiznal. Ženu zabil kuchyňským nožem poté, co se s ním začala o ceně ledničky dohadovat. Celou tuto tragickou událost uzavřel místní koroner s tím, že se Denis pokoušela při útoku marně bránit. 

Nákup přes hojně využívaný Marketplace tak mnohdy nemusí být jen praktický, ale jak ukazuje příklad z USA, i nebezpečný. Vždy si tak dávejte pozor, u koho nakupujete, nemůžete totiž tušit, kdo vám otevře dveře. 

KAM DÁL: Duševní porucha z miliardáře učinila trosku. Howard Hughes byl na konci života kost a kůže.