Vysokoškolský profesor kradl z hrobů těla mladých dívek. Jsou to jen panenky, říkali jeho rodiče

Hřbitov byl místem, kde Moskvin pobýval nejčastěji
  |   zajímavost

Anatoly Moskvin býval vysokoškolský profesor. Nikdo přitom netušil, jak strašlivého „koníčka“ má. V jeho bytě se hromadily mumie mladých dívek. Proč a kdy to všechno začalo? Mohla za to podivná svatba s mrtvou dívkou. Pak už šlo všechno ráz na ráz. 

Většina z nás má svého koníčka – něco, co nás baví a čemu se rádi věnujeme ve svém volném čase. Anatoly Moskvin miloval hřbitovy.

Miloval historii, nebo něco jiného? 

Snad by se to dalo pochopit – jsou to místa klidu a odpočinku, náhrobky prozrazují mnoho nejen o životě, ale také o chudobě či bohatství v tom kterém regionu, jejich úprava dokládá, jak silné (nebo naopak špatné) vztahy mohou být v rodině. Jednoduše řečeno, i na hřbitově je možné odhalovat mnohé informace o životě našich dávných i méně dávných předků a bylo by celkem pochopitelné, že k něčemu podobnému měl vztah i vysokoškolský profesor. Anatoly ale chodil na místa posledního odpočinku z docela jiného důvodu. Jemu šlo o nebožtíky. 

Šílená svatba s mrtvou

Jak jeho posedlost hřbitovy a hlavně jeho „obyvateli“ vznikla? Podle jeho vlastní výpovědi, kterou sepsal ve své poslední vydané stati, se jako třináctiletý chlapec náhodou připletl k pohřbu mladé dívky. Její rodinu bohužel nenapadlo nic jiného, než že svoje děvčátko neuloží do hrobu neprovdané, a tak požádali Anatolyho, aby se zúčastnil podivného svatebního rituálu v roli jakéhosi ženicha. Stejně jako dívence i jemu navlékli na prst prstýnek a pak jej přinutili, aby svoji jedenáctiletou mrtvou „nevěstu“ políbil. K jeho vlastnímu překvapení se nemohl toho pocitu nabažit a právě v tu chvíli vznikl problém, s nímž bojoval po mnoho dalších let až do svého odhalení. 

Zděšení pro pozůstalé

Mladý Moskvin se plně oddal studiu hřbitovů, ale v roce 2009 se začaly v širokém okolí jeho bydliště odehrávat dramata, která by nikdo z nás nechtěl prožít. Rodiny zemřelých mladých dívek nacházely několik dní po pohřbu jejich hroby znesvěcené a těla byla pryč. Nikdo netušil, co se mohlo stát. Hřbitovní teror pokračoval celé tři roky, ruská vláda jej připisovala extremistům, náboženským skupinám a bůhví komu ještě, než v roce 2011 přece jen našli stopu k Moskvinovi, u něhož se našly kresby mrtvých dívek. Pak už šlo všechno docela rychle, i když vyšetřování muselo traumatizovat každého, kdo se na něm podílel. Co všechno policisté našli? 

Jsou to panenky, říkali jeho rodiče

Při prohlídce Moskvinova bytu, v němž žil spolu se svými rodiči, našli množství „panenek“ v životní velikosti. Alespoň to si mysleli Anatolyho rodiče. Ve skutečnosti šlo ale o nebohé zemřelé dívky, které vysokoškolský profesor vykopal z hrobu, donesl domů a tam upravil do podoby, která se mu líbila. Popisovat veškeré úpravy, které na ukořistěných tělech prováděl, nechtěli ani otrlí vyšetřovatelé. Dělal zkrátka všechno pro to, aby si mumie uchoval pokud možno navždy. Cítil se prý osamělý, a tak si chtěl zajistit společnost alespoň tímto způsobem. Navíc ve své touze po vlastním dítěti netrpělivě čekal na přelomový objev, který by umožnil oživit mrtvé. 

Přes čtyřicet případů

Při vyšetřování, při němž jeho vyděšení rodiče teprve zjistili nepochopitelnou pravdu, se Moskvin přiznal ke čtyřiačtyřiceti případům znesvěcení hrobů a krádežím těl. Je zřejmé, že šlo o psychickou poruchu, s níž by mohl jen těžko zůstat na svobodě, a tak putoval do speciálního ústavu, odkud se pravděpodobně nemá šanci jen tak dostat. Jak se musely cítit rodiny obětí jeho řádění, není možné ani domyslet. Nejprve smrt jejich milovaného dítěte a brzy nato také ztráta a znesvěcení jeho ostatků. Svět je zkrátka plný zvráceností.

Zdroj: allthatsinteresting, Daily mail, Medium

KAM DÁL: Mladík připravil o život mladou maminku z toho nejstaršího důvodu, jaký svět zná.

Klíčová slova: