Zákony z historie, které stále platí: Na Floridě se nesmí házet liliputy, ve Francii si můžete vzít mrtvého

Bizarní zákony nemají jen v Americe!
  |   zajímavost

Bizarních zákonů jsou plné archivy. Které z nich ale stále platí, ačkoli už jejich vyznění pro dnešní dobu působí směšně? Kromě snahy zamezit prasečímu wrestlingu nebo konzumaci žab ze skokanských závodů existuje v Mexiku také jeden, ze kterého bychom si možná i u nás mohli vzít inspiraci! A mimochodem – víte, kam rozhodně nejezdit na líbánky, protože si tam moc neužijete?

Říkáte si někdy, proč vlastně existují bizarní zákony, které nám připadají směšné? Odpověď je jednoduchá. V každé době existuje zcela odlišné vnímání toho, co už je za hranou. Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy bylo naprosto běžné kouřit v restauracích? Jezdit přes den bez rozsvícených světel nebo bez pásů?

A co říkáte na jméno Apple, tedy jablko, kterou nese dcera Gwyneth Paltrow? U nás by to jistě neprošlo, není však jediná. Alanis Morissette pojmenovala syna Winter Mercy, tedy zimní soucit a Kim Kardashian dceru Chicago. A předpokládáme, že v Americe se tomu opravdu nikdo nediví, ačkoli u nás by úřednice z matriky skákala dva metry vysoko. I tak si ale nemůžeme odpustit, abychom vám prozradili, kde je trestné házet s trpaslíky!

Pozor na žáby!

Tak hned zkraje – je to Florida. Tamější předpis z roku 1989 zakazuje majitelům barů a restaurací, aby pořádali soutěže v hodu trpaslíky. Ne ale těmi zahradními, ale lidmi malého vzrůstu. V 80. letech se tam totiž podle americké stanice Fox News tato podivná záliba v hodu malými lidmi šířila křížem krážem.

V Kalifornii v okrese Calavera je přísně zakázáno konzumovat žáby, které se účastní místních skokanských závodů. Ve státě Colorado si dejte pozor na předpověď počasí. Je totiž zákonem zcela vyloučeno, abyste se ho snažili ovlivňovat. Nápad na výnosný byznys by to ale byl, co myslíte? Takoví zemědělci by jistě byli nadšení!

Líbánky v Marylandu?

Na svatební cestu se nevydávejte do Marylandu, zejména, pokud si milostné chvilky v ložnici rádi něčím okořeníte. Orální sex je zde přísně zakázaný, stejně jako jakékoliv další nepřirozené a zvrácené sexuální praktiky. Útěchou budiž to, že zdejší úřady prý dodržování zákona nekontrolují.

Ve státě Minnesota zase nemůžete vypustit naolejované prase s cílem, aby účastníci akce takové prase chytali. Jde o opatření k zákazu prasečího wrestlingu.

V Británii si panáka pečlivě rozmyslete

Abychom nekřivdili jen Americe, i milovaná Anglie má svá podivná specifika. Už dávno bylo sice vyloučeno, že půjdete do vězení, když nalepíte poštovní známku s hlavou monarchy obráceně, je však pravda, že už od roku 1872 čelíte pokutě, pokud se v místním baru objevíte opilí. Na rozlučku se svobodou to tady tak možná úplně nevypadá.

Londýnské nařízení z roku 1839 také zakazuje, abyste na veřejném prostranství létali s papírovým drakem. Nesmíte se ani klouzat po ledě, nosit prkna nebo hrát otravné hry. A také nesmíte hnát ulicemi stádo krav od desáté hodiny ranní do sedmé hodiny večerní.

Pro inspiraci do Mexika

Jiná část evropského kontinentu, konkrétně Francie, přeje nešťastným láskám. Pokud váš druh krátce před plánovanou svatbou nečekaně zemře, můžete si ho vzít i tak. Schválit to musí prezident republiky. Prý k tomu přistupuje jen za velmi výjimečných okolností.

A jelikož nás příští rok čekají volby do Evropského parlamentu, přichází v úvahu inspirovat se Mexikem! Jednotlivé státy mohou totiž rozhodnout o tom, kolik hodin před volbami zakážou prodej a konzumaci alkoholu! Maximum je 72 hodin – každý pak jde k urně s čistou hlavou. 

Zdroj: iDNES.cz, denik.cz, leg.state.fl.us, sos.state.co.us, lawcom.gov.uk

KAM DÁL: Na některé otázky u pohovoru nemusíte vůbec odpovědět.