Milujete se méně (často)?

Málo se milujete? Neurážejte se, mluvte o tom...
 

Už o mne nestojí. Co se stalo? Má milence (milenku)? Je to vážné? MUDr. Hanka Fifková říká, že se pravděpodobně nic závažného neděje.

„Zachovejte klid a sex si nevynucujte,“ radí sexuoložka Hana Fifková ve své knize O sexu, „při odmítnutí postupujte tak, aby se partner necítil ponížený, a potřebu sexu si doplňte autoerotikou. Od partnera nebo partnerky se neodtahujte, nepřestaňte komunikovat a chovejte se vstřícně.“

Mluvte, nebuďte uražení

Až nastane vhodná chvíle, tak si o tom, co se stalo nebo už nějaký čas děje, popovídejte. Třeba se skleničkou vína, která uvolní napětí. Slova volte opatrně, v oblasti sexu se pohybujete tak trochu na tenkém ledě. Dramatické slovní výpady situaci zhorší.

Jindřichu, dnes je čtvrtek

Nejméně vhodná je podle dr. Fifkové domluva typu – každý týden v úterý a v sobotu. Snažte se o navození příjemné domácí atmosféry a v žádném případě nedovolte, aby tento váš nesoulad porušil všechny ostatní dobře fungující vztahové záležitosti. Pokud ovšem za odmítáním sexu stojí nevěra a snaha jednoho z partnerů odejít ze vztahu, potom už je to všechno jinak. Když neumíte sami vyřešit potíže tohoto typu, zajděte za odborníkem.

Zkuste to jinak, s humorem

Často ovšem stačí popovídat si a zkusit experimentovat. Může to být i legrace. „Nezapomenu na jednu mou klientku,“ píše dr. Fifková, „která mi vyprávěla, že si v životě s manželem tak neužili jako tehdy, když se rozhodli vyzkoušet doporučené polohy z jednoho známého časopisu. Při přípravě na polohu číslo 18 s nasazeným kondomem ve tvaru krokodýla se manželovi zablokovala páteř a ona se smíchy počůrala."

MUDr. Hana Fifková

Hana Fifková ale mluví i o negativním vlivu médií v této oblasti; pokud si představujeme, že se hezky a „správně“ milují jen krásní mladí lidé - nekonečně dlouho a s neuvěřitelnými zvukovými efekty, tak tomu tak v běžném životě opravdu není…

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru