"Pipinka" zvítězila v anketě o nejlepší označení pro vaginu

Zdroj: Idelyn® Beliema

Tři týdny hlasovalo 5 544 Češek o pojmenování pro ženské intimní partie. Celkem se sešlo 686 názvů pro vaginu. Nejoblíbenějsí jsou Pipinka, Beruška, Kundička, Vagina a Frnda. 

reklama

Projekt #FindTheName iniciovala značka ženského zdraví Idelyn® Beliema. Má prolomit tabu ženské intimity a motivovat ženy, aby byly schopné o svých orgánech hovořit.

Poetika vagíny 

Objevily se i básnická jména jako Puklinka, Zahrádka, Poupátko, Pusinka, Idelýnka, Počitadlo lásky nebo Studánka útěchy.

Najděte si pěkné jméno

"Neexistuje, my sami jsme vytvořili zbytečné tabu, které teď můžeme překročit. Vždyť o intimitě může mluvit každý, jen mlčení a ignorování této půvabné části života je špatné. Stovky nových pojmenování navíc ukázaly, že neexistuje a ani není třeba mít jediné správné označení. Důležité je najít takové, které vyhovuje právě nám," uvádějí organizátoři ankety.

Videovýzva k hlasování

reklama
#gynekologie

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.