Letní nástrahy na ženské intimní partie: Jak moc je nebezpečný sex na pláži?

Léto je pro ženské intimní partie velmi rizikové
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Léto je doslova za dveřmi, ovšem právě toto období vystavuje ženské intimní partie nejvíce rizikům. Jak se dá nejlépe předejít různým infekcím a přemnožení kvasinek a bakterií?

Nemůžete se dočkat, až konečně dorazí léto a budete si moci užívat bezstarostné chvíle plné slunce a zábavy? Nezapomeňte však, že právě letní období, ke kterému neodmyslitelně patří koupání, sport a cestování, má na ženské intimní partie přichystáno nejvíce nástrah.

Základem všeho by měla být pravidelná hygiena. Nezapomínejte na pravidelnou každodenní očistu svého těla, ale ani to s ní nepřehánějte - stačí jednou denně. Příliš častá a důkladná intimní hygiena s sebou přináší zdravotní rizika.

Můžete se tak zbavit všech bakterií, které jsou přirozenou součástí vnitřního prostředí. "Při očistě choulostivých partií zapomeňte na klasické mýdlo nebo sprchový gel. Tyto produkty mohou měnit pH, dráždit citlivou sliznici a vyvolat infekci. Pro intimní hygienu vždy používejte speciální přípravky, které jsou šetrné k citlivým ženským partiím," vysvětluje gynekolog MUDr. Roman Peschout.

Klíčové je oblečení

Ženy touží být v létě krásné a neodolatelné, léto navíc svádí k nošení upnutého oblečené, které je schopno zvýraznit krásné ženské partie. Máme na mysli především těsné džíny nebo kraťasy či krajkové prádlo. Sice jsou tyto outfity bezpochyb sexy, ale rozhodně ne to pravé, co v létě nosit. 

"Spodní prádlo ze saténu, hedvábí nebo umělých materiálů může sice vypadat skvěle na pohled, ale je neprodyšné, a tak pomáhá k přemnožení kvasinek a bakterií. Stejně tak upnuté kalhoty způsobují větší tření a pocení intimních míst a výsledkem jejich nošení může být podráždění, pálení, nepříjemné svědění, zápach či dokonce výtok," doplňuje gynekolog MUDr. Roman Peschout.

Pozor na mokré plavky

Voda k létu patří naprosto neodmyslitelně. Co by to bylo za dovolenou bez chvil strávených u bazénu, jezera či moře? Právě koupání je však největším strašákem ženských intimních partií. Pokud se často koupete v bazénu, vždy se poté důkladně osprchujte. Bazénová voda totiž obsahuje velké množství chlóru, který vysušuje a dráždí pokožku. 

Velmi rizikový může být i sex na pláži. Z mikrobiální kontaminace hrozí riziko nejen vaginálních infekcí, ale především zažívacích obtíží, a to vzhledem k výskytu střevních bakterií a parazitů z výkalů zvířat.

Naproti tomu v rybníku sice chlór nenajdete, zato se ve stojaté vodě přirozeně vyskytují mikroorganismy a bakterie, které snadno způsobí močové infekce doprovázené pálením a řezáním. Proto je dobré nosit dvoje plavky, které si hned po vykoupání převlečete. Ani zde nezapomínejte na důkladnou sprchu ideálně hned po koupání.

Důvodů k tomu, mít u sebe jedny plavky na převlečení, je více. Mokré plavky začnou rychle chladit choulostivá místa a vlhké prostředí navíc podporuje množení bakterií. Velice jednoduše vám tak mohou způsobit zánět močových cest nebo kvasinkovou infekci. 

Rizikový sport

V letních měsících býváme aktivnější a více se věnujeme rozličným sportům, především venkovním. Teplé počasí a sluníčko k tomu přímo vybízejí. Myslete však na to, že právě u sportování - zejména při jízdě na kole, je na místě pečlivý výběr spodního prádla (nejlépe bavlněné či jiné přírodní materiály) a podobně jako u plavek jeho rychlá výměna po skončení tělesné aktivity. Tím předejdete nepříjemnému zapaření intimních partií a vyhnete se tak možným zdravotním komplikacím.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru