Vánoční obžerství přináší žlučníkové záchvaty. Ty mohou končit i smrtí

Vůbec nejčastějším onemocněním žlučníku jsou žlučníkové kameny
Zobrazit fotogalerii (3)
22.12.2017 - 06:30   |  

Kdysi byly “svátky hojnosti” vyvrcholením půstu. Dnes vydatně jíme každý den a na svátky ještě více. Pohroma to je pak především pro osoby, které mají trávicí problémy. Jakýkoliv neřízený dietní režim - drastické hladovění, ale také přejídání, může vést ke tvorbě žlučníkových kamenů a následně také ke žlučníkové kolice.

Vůbec nejčastějším onemocněním žlučníku jsou žlučníkové kameny. V rozvinutých zemích je toto onemocnění ještě častější. Dvakrát až třikrát častěji na něj trpí ženy, a to především ve věku nad 50 let, které víckrát rodily, mají nadváhu nebo jsou obézní, mají zvýšený cholesterol, často konzumují mastná jídla, užívají antikoncepci, držely drastické diety a podobně. Samozřejmě nezanedbatelnou roli hraje také výskyt v rodině.

Co je vlastně žlučník?

Jedná se o malý, hruškovitý orgán, který slouží jen jako zásobárna žluče. Žluč se v něm tudíž netvoří, tu produkuje jícen. V něm se postupně vytváří 1-1,5 litru žluči denně. Toto množství se z velké části skladuje v žlučníku tak, že voda a sůl se vstřebávají a asi 50 ml koncetrované žluči je uloženo ve žlučníku do té doby, dokud se nevypustí do dvanáctníku.

Žlučníkáři obvykle neznají potraviny, které jim způsobují problémy. Všeobecně jsou ale rizikovými majonéza a vaječný žloutek, čerstvé kynuté pečivo, čokoláda a pikantní jídla.

To se stane tehdy, když dostane signál, že do první části tenkého střeva dorazila potrava s obsahem tuků. Mimochodem, nejkoncentrovanější žluč je ve žlučníku ráno po celonočním půstu. I proto se doporučuje snídat jídlo s malým množstvím tuků (máslo, mléko), jelikož to vypudí žluč pryč ze žlučníku a snižuje se tak pravděpodobnost tvorby kamenů.

Možné podráždění slinivky

Žluč nutně potřebujeme na trávení tuků. Bez ní naše tenké střevo nedokáže rozštěpit a vstřebávat tuky, také ani vitamíny, které jsou v tucích rozpustné. Mnoho cholesterolu, málo žlučových kyselin, porucha vyprazdňování žlučníku, překážky ve žlučových cestách, infekce a podobné mohou vést k tomu, že se složení žluče chemicky změní a začnou se kvůli tomu tvořit kameny.

Ne vždy však platí, že způsobují těžkosti. Většina postižených (60-70 %) dokonce dlouho žádné příznaky nemá a o kamenech se dozvědí při náhodném zobrazovacím vyšetření dutiny břišní.

Tlak pod pravým žebrem, tupá či ostrá bolest vystřelující až po pravou lopatku v podobě žlučníkového záchvatu způsobí fakt, že žlučník vypudil žlučníkový kámen a jeho přechod žlučovody bolí. To by ale ještě nebyl takový problém. Komplikace se odvíjejí od velikosti kamene a místě, kde se zaklíní.

Pokud má kámen ve žlučníku průměr větší než jeden centimetr a nevejde se do žlučovodu, ve žlučníku narůstá tlak, který způsobuje silnou bolest a také zánět. Pokud je kámen menší, pak v pohodě putuje dál, ale uzavře odtok z jater do střeva a objeví se žloutenka. Pacientovi následně zežloutne oční bělmo, ztmavne moč a zbledne stolice.

Nejnebezpečnější situace nastává, pokud kámen uzavře místo ve dvanáctníku, kde vyusťují všechny vývody - žlučovody a slinivka břišní. Podráždění slinivky je pak největší komplikací žlučových kamenů. Akutní pankreatitida znamená, že zapálená slinivka se sama natráví vlastními šťávami. Ty jsou vůbec nejagresivnější v lidském organismu, jelikož jsou plné trávicích enzymů. Průběh může být tak dramatiký, že bez odborné pomoci může skončit i smrtí.

Žlučníkový záchvat se projevuje tupou bolestí v oblasti pod pravým žebrem, vystřeluje až po lopatku. Pomáhá klid na lůžku a přísná nízkotučná dieta, jejíž základem jsou suchary a pití žlučníkových čajů.

Žlučník ven

Podrážděný žlučník, například během svátků, nemusí automaticky znamenat, že jsou v něm kameny. Čím víc mastného jídla sníme, tím více se žlučí vyloučí. Někdy může být na potřebné množství vytvářejícící se žluče žlučovod jednoduše příliš úzký a do dvanáctníku nestihne přitéct její potřebné množství.

Jsou pacienti, kterým se tvoří málo žluče a nebo jim jednoduše žlučník nefunguje dobře. Takový pak musí dodržovat žlučníkovou dietu. Ta spočívá v tom, že se jí častěji, ale v menších porcích a užívají se také léky na podporu vylučování žluče.

Pokud žlučníkové kameny nezpůsobují problémy, odborníci doporočují žlučník šetřit dietou a nijak nezasahovat. Problémy směrující ke vzniku komplikací jsou pak ale důvodem pro radikální řešení, kterým je samotné odstranění žlučníku. Při operaci se odstraňuje celý, a to včetně kamenů a člověk bez něho může být bez větších problémů, žlučník je totiž jen zásobárna, žluč se sama tvoří v játrech.

Po odstranění žlučníku teče žluč z jater přímo do tenkého střeva. I po odstranění žlučníku se však mohou tvořit žlučníkové kameny. Podobná operace se dá udělat buď jen klasicky formou řezu v rámci břišní stěny nebo také laparoskopicky. Žlučníkové kameny je také možné odstranit s pomocí ohebné hadice se speciálním košíčkem, zavedenou přes ústa přímo do dvanáctníku, rozbitím rázovými vlnami a při malých kamíncích tvořených cholesterolem je možné se také pokusit o jejich rozpuštění užíváním derivátů žlučových solí.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru