Detox nemusí být jen odříkání a hladovění, letos si ho užijte

V dnešní době se znečištěným vzduchem, s přítomností pesticidů v potravě, velkým množstvím environmentálního znečištění a všudypřítomnými chemikáliemi, jsou játra vystavena velké zátěži
Zobrazit fotogalerii (3)
27.01.2018 - 13:00   |  

Jste unavení, malátní - prostě bez energie? Vaše tělo si pravděpodobně říká o detox. Jen málokdo o něm neslyšel a pro řadu z nás je synonymem odříkání a tak trošku nutné zlo, které rádi odkládáme. Detox ale není jen o hladovění. Můžete si ho užít a pojmout ho jako relax! 

Naštěstí máme přírodu a bylinky, které jsou v průběhu očisty skvělými společníky. Díky moderním postupům, tradici i výzkumům můžete dnes jedním polknutím tělu dopřát sílu devíti bylin a restart, který organismus ocení.

V dnešní době se znečištěným vzduchem, s přítomností pesticidů v potravě, velkým množstvím environmentálního znečištění a všudypřítomnými chemikáliemi jsou játra vystavena velké zátěži. Nedokáží nečistoty odvádět efektivně. Stejně tak jsou nadměrně zatíženy i ostatní orgány důležité pro přirozenou očistu našeho organismu, např. plíce, ledviny atd. 

Na řadu proto přichází očista, která může tělu pomoci. Čtrnáctidenní detox kúra podpoří detoxikaci těla a nastartuje ho správným směrem. S očistou na nic nečekejte, únava vám jistě napoví, že začít byste měli právě teď.  A pozor, rozhodně to nemusí být utrpení, udělejte si z očisty relax.

Impuls z přírody

Správným impulsem pro unavené tělo mohou být silné bylinné extrakty. Ty pomáhají detoxikovat organismus a přispívají tak k jeho lepšímu stavu. Chcete znovu pocítit přirozené vlastnosti těla bez škodlivin, které ho zpomalují, unavují a deprimují? Organismus bez nahromaděných toxických látek je přirozeně plný energie. Využijte moc devíti bylin, které vás podpoří při restartu.

Pokud bychom žili v perfektních podmínkách, naše tělo by se dokázalo detoxikovat samo. Když vše funguje, jak má, játra pracují jako neunavitelný filtr, který neutralizuje a zároveň pomáhá odvádět 99 % toxinů a škodlivin z krve

Pampeliška, která se tradičně používá jako jaterní tonikum, přispívá ke stimulaci trávení a stejně jako pýr plazivý podporuje očistu těla a zdraví močových cest. Heřmánek podpoří trávení a o správnou funkci jater, která je pro detoxikaci těla nezbytná, se postará ostropestřec mariánský.

Kopřiva napomáhá zbavovat tělo přebytečné vody a yucca (zázrak Indiánů) rozředí toxiny a škodliviny a napomůže je odvést z těla ven. Podobně jako dobře známá bříza bělokorá, která svými silnými močopudnými vlastnostmi přispívá k pročištění. V dnešní době velmi oblíbená chlorella pomáhá odstranit těžké kovy z těla a příznivě tak ovlivňuje funkci žlučníku, jater a ledvin. Zelený ječmen je silný antioxidant. 

Detox jako relax

Jen málokomu se při slově detox vybaví nadšení a něco příjemného. Zkuste to jinak, zvolněte a relaxujte. Nehladovte, ale z jídelníčku vyřaďte těžká a smažená jídla. Nezapomínejte dostatečně pít. Choďte brzy spát a probouzejte se s růžovými tvářemi. Během těchto 14 dní odložte alespoň některé povinnosti na druhou kolej a začněte se věnovat opravdu sobě. Zajděte si na masáž a nezapomeňte na pohyb – stimuluje lymfatický tok, krevní oběh, dýchání a zároveň podporuje pocení, díky kterému se škodliviny z těla odvádí rychleji.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru