Barva stolice napoví mnohé o našem zdraví, černá nenaznačuje nic dobrého

Stolice, její forma i zabarvení může člověku napovědět poměrně mnoho o jeho aktuálním zdravotním stavu. Je odrazem jídelníčku jedince, jeho životního stylu či je výsledným odpadním produktem trávicího traktu; není proto žádným překvapením, že řada chorobných stavů má na zabarvení lidské stolice velký vliv.

12.04.2018 - 06:30   |  
Barva stolice nás může upozornit i na začínající zdravotní problémy
Zobrazit fotogalerii (4)

Podívejme se na to, jak má vypadat zdravá stolice a v jakých případech bychom se měli vážně zamyslet nad svým jídelníčkem či dokonce raději navštívit lékaře.

Jak vypadá zdravá stolice?

Zdravá stolice má hnědou barvu, je pevná, ve tvaru nepřerušovaného válce. Zdravá stolice by také neměla nijak extra zvlášť páchnout. Pokud vám trávení funguje tak, jak má, od chvíle, kdy jste snědli jídlo, uplyne zhruba 12-16 hodin, než se ho zbavíte.

Lidská stolice obsahuje: vodu (75 %) a pevnou hmotu (25 %) - mrtvé bakterie, nestravitelné složky z jídla, cholesterol a jiné tukové látky.

Co vyznačují jednotlivé barvy stolice?

Hnědá stolice: Toto je běžné zabarvení stolice člověka, který by neměl mít problémy se svým zdravím. Hnědá barva je dána přítomností žlučových barviv ve stolici. Nelze pochopitelně stanovit, že člověk s hnědou stolicí má zdravý trávicí trakt, je to však pravděpodobnější než u jiného zabarvení lidské stolice.

Světlá stolice: Světlá stolice je obvykle způsobena větším či menším nedostatkem žluče ve stolici. To bývá spojeno s nejrůznějšími nemocemi - jako např. s onemocněním jater, žlučníku a žlučových cest, při kterých dochází k poruchám odtoku žluči.

Žlutá, mastná stolice: Tato konzistence a barva stolice je spojena převážně s narušeným vstřebáváním tuků, odborně to označujeme jako steatorea. Opět to může být způsobeno onemocněním jater, žlučníku, žlučových cest nebo také slinivky břišní či tenkého střeva.

Červená stolice, respektive červená příměs ve stolici: Může jít o vliv potravy (např. rajský protlak, potravinová barviva apod.), ale často se jedná o červenou krev ve stolici. Ta může vyznačovat určité krvácení do trávicího traktu z dolní části tenkého střeva nebo z tlustého střeva a konečníku. Nejčastější příčinou jsou vnitřní hemoroidy.

Zelená stolice: Zelená stolice - obzvláště pokud je průjmovitá - se klasicky vyskytuje u člověka se střevní infekcí, charakteristická je například pro salmonelózu. Tuhá zelenošedočerná stolice se ovšem může vyskytovat při užívání preparátů železa a zelenočerná stolice je dokonce naprosto normální u novorozenců.

Nejnebezpečnější barvou stolice je barva černá. Ta může znamenat i krvácení do trávicí trubice.

Černá stolice: Ta může být poměrně nebezpečná! Samozřejmě, pokud se vyskytne ojediněle, může být zabarvena zejména stravou (např. velké množství borůvek), živočišným uhlím nebo preparáty železa. Pokud ale jde už po několikáté o průjmovitou a páchnoucí černou stolici, může být důsledkem krvácení do trávicí trubice kdekoliv od hltanu po horní část tenkého střeva. Tento stav vyžaduje okamžité vyšetření lékařem!

Potraviny pro dobré trávení

Paprika, květák nebo kedlubny povzbuzují organismus a pomáhají při poruchách trávení. Působí proti plynatosti a jako mírné projímadlo. Paprika obsahuje dva cenné vitamíny A a C, červená má dokonce více vitamínu C než pomeranče a citróny. Kedlubny jsou pak bohaté na vitamíny a minerály, nejvýznamnější z nich je betakaroten a hořčík. 

Květák zase patří mezi nejstravitelnější a nejchutnější brukvovitou zeleninu. Je výborným zdrojem vitamínů, cenný je betakaroten, vitamín B a E. Z minerálů obsahuje nejvíce draslíku. Společně s mrkví a chřestem je vhodný při různých onemocněních žaludku a střev. Cuketa zase zklidňuje trávicí soustavu a je lehce stravitelná. Také olivy zlepšují trávení, zvyšují chuť k jídlu a díky vysokému obsahu oleje působí rovněž jako mírné přírodní projímadlo.