Léčebné kameny umí zázraky, pomohou s psychikou i zdravotními problémy. Jak vybrat ten pravý?

Drahé kameny nás provázejí už od samotného počátku dějin člověka. Ve starověku lidé používali kameny jako různé ozdoby a už tehdy věřili v jejich magické i léčivé účinky. Středověk pak přinesl prohloubení víry v jejich neobyčejnou moc. V dnešní době se znalosti léčby pomocí kamenů využívá poměrně běžně a disciplína se nazývá litoterapie. Čím to, že dokážou léčebné kameny mnohdy zázraky?

25.06.2018 - 14:30   |  
Zdravotní a psychické problémy lze řešit i přírodní cestou
Zobrazit fotogalerii (4)

Léčebné kameny mají vlastnost přijímat i vysílat energie. Každý kámen má navíc určité konkrétní vibrace. Někteří lidé tvrdí, že je dokážou cítit pouhým dotekem, jiní tomu příliš nevěří. Mnoho léčitelů dokonce dokáže samotné vybrace nejen dokázat, ale i měřit. Pomáhají harmonizovat čakry i auru a pročišťovat a vyzařovat energii stejně jako stromy nebo třeba bylinky. Opravují nerovnováhy energií v našem organismu, vznikající v důsledku stresu či různých nemocí. Zejména z toho důvodu lidé dodnes používají šperky, talismany a amulety vyrobené z drahých kamenů pro každodenní nošení. Pojďme se podívat na účinky nejběžnějších i nejzajímavějších kamenů.

Římský filozof Julius Solinus ve svém díle Polyhistor popisuje opál jako záhadný kámen šedesáti barev se silnými magickými vlastnostmi.

Jak si vybrat pro sebe ten nejvhodnější kámen

Máte-li nějaký zdravotní problém, většina lidí se řídí stejně jako např. u bylinek konkrétním účinkem na danou obtíž. O vlastnostech každého kamene se můžeme dočíst buď v knihách nebo na internetu či si nechat poradit od někoho, kdo zná jejich účinky. Měli bychom ale hlavně poslouchat svou intuici a vybírat nejprve podle toho, jak se nám kámen líbí, následně ho uchopit do ruky a třeba zavřít oči. Pokud na nás kámen působí intenzivně, je to ten správný. Nejlépe to posoudíme při vyzkoušení více kamenů. Jeden z další přístupů radí si vybírat léčebné kameny zejména podle znamení zvěrokruhu.

Jak léčebné kameny použit při léčení

Samotným nošením kamene na těle v podobě šperku, talismanu a amuletu se uvádí jako nejefektivnější. Účinky se pomocí krve, energetických i nervových kanálů šíří celým tělem. Můžeme zvolit i lokální použití a přiložit kámen přímo na postižené místo.

Křemen proti bolesti hlavy, růženín při citových problémech

Křemen a jeho odrůdy patří mezi nejčetněji se vyskytující kameny. Obecný křemen je univerzální léčivý kámen, pomáhající i v psychické rovině - tiší například bolesti hlavy spojené se stresem. Křišťál se zase používá při čištění a dobíjení energie ostatních kamenů. Zesiluje jejich účinky a stejně jako obecný křemen ho můžeme použít jako univerzální léčebný kámen.

Růženín už podle barvy symbolizuje pravou lásku. Pomáhá při citových i zdravotních problémech se srdcem, ledvinami, nadledvinkami a potlačuje rovněž deprese. Záhněda napomáhá při infekčních chorobách, harmonizuje množství minerálů v těle. Zlepšuje také schopnost koncentrace a v alternativní medicíně se používá jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny a zvládání chemoterapií. Ametyst ochraňuje svého nositele před úrazy. Používá se při nespavosti, trávicích obtížích, problémech s dýcháním i neurotickými stavy (hysterie, fobie, zuřivost). Nejvzácnější odrůda křemene je citrín. Uleví vám při žaludečních křečích, podporuje imunitní systém. Čistí pokožku a doporučuje se k vyrovnání tvorby inzulínu a při cukrovce.

Když se kůže zblázní: Lupénka si nevybírá, vhodná léčba ji ale umí zmírnit - více čtěte ZDE.

Tajemný opál k léčbě očí, depresí i nádorových onemocnění

Opál je určitě nejen z mineralogického hlediska nejzajímavější kámen opředený mnoha tajemstvími. Jako jediný netvoří krystaly a jedná se o gelovitou ztuhlou hmotu obsahující asi 10 % vody. Dělí se na vzácný, který mění barvy (opalizuje), a obyčejný, u něhož nedochází k opalizaci a bývá neprůhledný. Při zahřátí dokáže opál měnit barvy a při ztrátě vody se z něho může stát obyčejný křemen. Barevné odrůdy opálu existují od bílého až po černý, ohnivý, průsvitný, modrý, šedý a další. Speciální opál se nazývá hydrofán, vyznačující se schopností pohltit vodu, a tím se stát průhledným.

Opál údajně na sebe dokáže nachytávat i negativní energii, proto ho musíme velmi často čistit. V člověku zesiluje všechny jeho vlastnosti. V léčitelství se už od dob starověkého Říma používá k léčbě očí. Pomáhá při depresích, při nádorových onemocněních, upravuje metabolismus, podporuje tvorbu mateřského mléka. Negativní stránka kamene se skrývá v tom, že trpí na náhlé změny teplot, které mu způsobují popraskání. Omývejte ho proto jen ve vlažné vodě.

Víte, jaké jsou vůbec nejhorší čtvrti světa, kde vládne strach a boj o život? Více čtěte ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.