Nehty vám prozradí, v jaké jste kondici a jestli tělu neschází nějaké vitamíny

Třepení nehtů může znamenat, že máte nedostatek vitamínu B
 

Vlnky, bílé skvrny, třepení. To všechno se na našich nehtech čas od času objeví. Většinou tomu nepřikládáme větší význam, vše ale má svůj důvod. Každá vlnka a každá skvrna na nehtu nám toho může říct hodně o našem zdraví. Například tak můžete bezpečně poznat, jaké vitamíny vám schází.

Pokud máte s nehty nějaké problémy, nezoufejte, většinou se to dá velmi rychle vyřešit doplněním potřebného vitamínu, ať už ve stravě, nebo pomocí doplňků stravy. Připravili jsme si pro vás pět znaků, na které si dávejte pozor.

Bílé skvrny

Jedním z nejčastějších problémů s nehty jsou bílé skvrny. Dlouho se věřilo, že jsou způsobeny nedostatkem vápníku. Tyto "mléčné" skvrny jsou ale ve skutečnosti příznakem toho, že trpíte nedostatkem zinku nebo železa. Také ale mohou být způsobeny nějakým nárazem do nehtu.

Třepení

Pokud se vám nehty třepí a praskají, jde nejspíše o symptom nedostatku železa. Může to ale také znamenat, že nemáte dostatek vitamínu B nebo ve stravě nepřijímáte dostatek proteinu.

Slabé nehty

Slabé nehty jsou většinou výsledkem častého mytí tukou nebo poničení nehtů způsobeného používáním mycího přípravku na nádobí. To platí v případě, že jde pouze o nehty na rukou. Pokud ale máte slabé, lámavé, nebo dokonce i zažloutlé nehty na rukou i na nohou, může se jednat o příznaky nedostatku železa.

Důlky

Pokud máte v nehtech důlky, je to nejspíše ukazatel toho, že máte slabou imunitu nebo důsledek alergické reakce. Také se ale může jednat o jeden z příznaků nedostatku vitamínu D.

Rýhy

Dalším častým problémem jsou rýhy na nehtech. Ty mohou značit nedostatek vitamínu B12. Všechny tyto problémy můžete vyřešit doplněním potřebných vitamínů a také používáním výživného krému na ruce.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Superpotravina, která pomáhá bojovat s cukrovkou. Proč jsou chia semínka tak úžasná a jak je správně připravit?