Vaginoplastika není pouze módním výstřelkem. Buďte tam dole jako zamlada

Cílem zákroku je obecně omlazení vchodu do pochvy nebo pochvy jako takové
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Být tam dole jako zamlada? V dnešní době to je možné. Vaginoplastika patří mezi výkony plastické estetické gynekologie a v současnosti je ještě stále pomyslným tabu. Důvodů, proč vaginoplastiku podstoupit, je více. Mimo jiných i ten zdravotní.

Obecně se dá říct, že jejím cílem je omlazení vchodu do pochvy nebo pochvy jako takové, a to nejčastěji čistě z estetických důvodů nebo také při snaze o lepší prožívání pohlavního styku. Obecně se ani tak nejedná o nějaký výstřelek žen, které už nevědí, co se sebou. Estetické úpravy v intimní oblasti jsou ve Spojených státech nebo vyspělých zemích Evropy naprosto běžné, stejně tak jako plastiky v oblasti obličeje.

Prožívání sexuálního života je komplexní záležitostí, která spojuje vnímání vlastních pohlavních orgánů s celkovým pocitem pohody a vyrovnanosti. Vše se tak nějak spojuje u nás v mozku. Ženy často hodnotí své fyzické přednosti, ale také nedostatky. Odstranění problému tak velmi často vede nejen k intenzivnějšímu vnímání sexuálních pocitů, ale hlavně k posílení důležitého sebevědomí.

Důvody vaginoplastiky jsou různé

Cílem je obecně omlazení vchodu do pochvy nebo pochvy jako takové. Pouze u části žen jde o to, že mají poševní vchod příliš široký, což může být problém vrozený a nebo získaný, a to například, když žena prodělala těžký porod.

Za jak dlouho po zákroku je možné mít sex?
Obecně by neměl být problém již po první pooperační kontrole, nicméně často se doporučuje využít lubrikačního gelu. Finální efekt vaginoplastiky se totiž dá očekávat až za několik měsíců.

Obecně se o podobných zákrocích stále spíše mlčí, přitom takřka polovina žen ve středním či vyšším věku uvádí, že nejsou schopné dosáhnout maximálního uspokojení, a to právě díky problémům v intimních partiích po porodu nebo v souvislosti s přechodem.

Estetická gynekologie je všestranná

Patří do ní více druhů operačních výkonů. Je to i například modelování malých pysků, labioplastika, plastika pochvy formou vaginoplastiky nebo plastická úprava hráze, které se říká perionoplastika. Existuje ale také plastika velkých pysků.

V dnešní době je možné i konzervativní řešení, které je ambulatní a zcela bezbolestné. Jde o nechirurgický a neinvazivní remodeling poševního vchodu a pysků ohanbí a také zlepšení sexuálního života potenciální klientky s pomocí tepelné energie pozitivně ovlivňující nervová zakončení a kolagenová vlákna v této oblasti.

Řeší se ale i obnova panenské blány, nicméně se jedná o zákrok, který se nedělá příliš často. Často je to z toho důvodu, že chce žena udělat radost svému partnerovi a zajistit mu pomyslný pocit, že je tím prvním, kdo s ní souložil. Snahou je tak docílit při pohlavním styku slabšího krvácení. Pravdou ale je, že v jistých kulturách je to velmi důležité, v našich zeměpisných šířkách jsou ale zatím podobné požadavky hodně vzácné, nicméně se to klidně může v dohledné době změnit.

Nejde jen o estetiku

Důvody, proč ženy volí vaginoplastiku, jsou totiž často i medicínské. Nejčastější důvody je pokles močového měchýře a přední strany pochvy - cystokéla. Operace v pochvě se následně dělají společně s jinými výkony, jako je například kolpoperineoplastika. Jde o operaci při poklesech jednotlivých orgánů malé pánve, které souvisejí s deformací pánevního dna.

Vaginoplastika je obecně jedinečný zákrok, podobně jako každý operační, neexistují tak dva nebo více, které by fungovaly stejně. Vše závisí na zručnosti a zkušenosti operujícího lékaře a také samozřejmě od toho, co klientka vlastně očekává, podle čehož se samozřejmě lékaři musí rozhodovat.

KAM DÁL: Teď je správný čas vyrazit na houby. Rostou jedlé druhy a na červa nenarazíte.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru