Vánoční obžerství přináší nepříjemné žlučníkové záchvaty. Ty mohou končit i smrtí

Vůbec nejčastějším onemocněním žlučníku jsou žlučníkové kameny
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Kdysi byly "svátky hojnosti" vyvrcholením půstu. Dnes vydatně jíme každý den a na svátky ještě o něco přidáme. Pohroma to je pak především pro osoby, které mají trávicí problémy. Jakýkoliv neřízený dietní režim - drastické hladovění, ale také přejídání může vést ke tvorbě žlučníkových kamenů a následně také ke žlučníkové kolice.

Vůbec nejčastějším onemocněním žlučníku jsou žlučníkové kameny. V rozvinutých zemích je toto onemocnění ještě častější. Dvakrát až třikrát častěji na něj trpí ženy, a to především ve věku nad 50 let, které víckrát rodily, mají nadváhu nebo jsou obézní, mají zvýšený cholesterol, často konzumují mastná jídla, užívají antikoncepci, držely drastické diety a podobně. Samozřejmě nezanedbatelnou roli hraje také výskyt v rodině.

Co je vlastně žlučník?

Jedná se o malý, hruškovitý orgán, který slouží jen jako zásobárna žluče. Žluč se v něm tudíž netvoří, tu produkuje jícen. V něm se postupně vytváří 1-1,5 litru žluči denně. Toto množství se z velké části skladuje v žlučníku tak, že voda a sůl se vstřebávají a asi 50 ml koncetrované žluči je uloženo ve žlučníku do té doby, dokud se nevypustí do dvanáctníku.

To se stane tehdy, když dostane signál, že do první části tenkého střeva dorazila potrava s obsahem tuků. Mimochodem, nejkoncentrovanější žluč je ve žlučníku ráno po celonočním půstu. I proto se doporučuje snídat jídlo s malým množstvím tuků (máslo, mléko), jelikož to vypudí žluč pryč ze žlučníku a snižuje se tak pravděpodobnost tvorby kamenů.

Žlučníkáři obvykle neznají potraviny, které jim způsobují problémy. Všeobecně jsou ale rizikovými majonéza a vaječný žloutek, čerstvé kynuté pečivo, čokoláda a pikantní jídla.

Možné podráždění slinivky

Žluč nutně potřebujeme na trávení tuků. Bez ní naše tenké střevo nedokáže rozštěpit a vstřebávat tuky, také ani vitamíny, které jsou v tucích rozpustné. Mnoho cholesterolu, málo žlučových kyselin, porucha vyprazdňování žlučníku, překážky ve žlučových cestách, infekce a podobné mohou vést k tomu, že se složení žluče chemicky změní a začnou se kvůli tomu tvořit kameny.

Ne vždy však platí, že způsobují těžkosti. Většina postižených (60-70 %) dokonce dlouho žádné příznaky nemá a o kamenech se dozvědí při náhodném zobrazovacím vyšetření dutiny břišní.

Tlak pod pravým žebrem, tupá či ostrá bolest vystřelující až po pravou lopatku v podobě žlučníkového záchvatu způsobí fakt, že žlučník vypudil žlučníkový kámen a jeho přechod žlučovody bolí. To by ale ještě nebyl takový problém. Komplikace se odvíjejí od velikosti kamene a místě, kde se zaklíní.

Kdy je to nejnebezpečnější?

Pokud má kámen ve žlučníku průměr větší než jeden centimetr a nevejde se do žlučovodu, ve žlučníku narůstá tlak, který způsobuje silnou bolest a také zánět. Pokud je kámen menší, pak v pohodě putuje dál, ale uzavře odtok z jater do střeva a objeví se žloutenka. Pacientovi následně zežloutne oční bělmo, ztmavne moč a zbledne stolice.

Nejnebezpečnější situace nastává, pokud kámen uzavře místo ve dvanáctníku, kde vyusťují všechny vývody - žlučovody a slinivka břišní. Podráždění slinivky je pak největší komplikací žlučových kamenů. Akutní pankreatitida znamená, že zapálená slinivka se sama natráví vlastními šťávami. Ty jsou vůbec nejagresivnější v lidském organismu, jelikož jsou plné trávicích enzymů. Průběh může být tak dramatiký, že bez odborné pomoci může skončit i smrtí.

Žlučník ven

Podrážděný žlučník, například během svátků, nemusí automaticky znamenat, že jsou v něm kameny. Čím víc mastného jídla sníme, tím více se žlučí vyloučí. Někdy může být na potřebné množství vytvářejícící se žluče žlučovod jednoduše příliš úzký a do dvanáctníku nestihne přitéct její potřebné množství.

Žlučníkový záchvat se projevuje tupou bolestí v oblasti pod pravým žebrem, vystřeluje až po lopatku. Pomáhá klid na lůžku a přísná nízkotučná dieta, jejímž základem jsou suchary a pití žlučníkových čajů.

Jsou pacienti, kterým se tvoří málo žluče a nebo jim jednoduše žlučník nefunguje dobře. Takový pak musí dodržovat žlučníkovou dietu. Ta spočívá v tom, že se jí častěji, ale v menších porcích a užívají se také léky na podporu vylučování žluče.

Pokud žlučníkové kameny nezpůsobují problémy, odborníci doporučují žlučník šetřit dietou a nijak nezasahovat. Problémy směrující ke vzniku komplikací jsou pak ale důvodem pro radikální řešení, kterým je samotné odstranění žlučníku. Při operaci se odstraňuje celý, a to včetně kamenů, a člověk bez něho může být bez větších problémů, žlučník je totiž jen zásobárna, žluč se sama tvoří v játrech.

Po odstranění žlučníku teče žluč z jater přímo do tenkého střeva. I po odstranění žlučníku se však mohou tvořit žlučníkové kameny. Podobná operace se dá udělat buď jen klasicky formou řezu v rámci břišní stěny, nebo také laparoskopicky. Žlučníkové kameny je také možné odstranit s pomocí ohebné hadice se speciálním košíčkem, zavedenou přes ústa přímo do dvanáctníku, rozbitím rázovými vlnami a při malých kamíncích tvořených cholesterolem je možné se také pokusit o jejich rozpuštění užíváním derivátů žlučových solí.

KAM DÁL: Kostra se mění a má různé funkce. Někomu se dokonce tvoří nové kosti během života.