Bylinky vylepší každé jídlo! Jak si je pěstovat doma?

Vypěstujte si bylinky na zahrádce, nebo na balkóně!
 

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni neocenitelné. Naučte se ja zařazovat běžně do všech pokrmů a uvidíte, jak chuť jídla povzednout. A nekupujte je drahé v supermarketu, ale vypěstujte si je sami doma, na zahrádce, nebo na balkóně, či za oknem! 

V truhlíku, i na záhoně

Bylinky můžeme začít pěstovat prakticky kdykoliv, v zimě pochopitelně je budeme pěstovat na teplém místě v kořenáči nebo truhlíku. Pěstovat je můžeme od semínek, nebo od zaseniček. Semínka si zakupte raději v zahradnictví, kde je jistota, že budou čerstvá. Semena vysévejte jen centimetr do země, ne hlouběji. Sazeničky kupujte opět v zahradnictví, nebo na trhu. Na pěstování nekupujte rostliny, které se prodávají v supermarketu. Ty jsou určeny pro okamžitou spotřebu a s největší pravděpodobností vám nebudou růst. 

 

Doma jsou podmínky náročnější

Pro pěstování bylinek využijte také vhodnou zeminu bohatou na živiny, případně s rašelinou, či hnojivem na bylinky, které budete aplikovat každé dva týdny. Pokud pěstujete bylinky doma, měli byste jim dodávat živiny častěji, než pokud rostou na záhonu. Bylinky je třeba pravidelně zalévat, v létě za horka stačí bohatě obden.

 

Máta přežije vše

Pokud chcete tutovku, která bude spolehllivě růst, zasaďte si mátu, která přežije skutečně všechno. Naopak, je třeba ji stříhat a sledovat, aby neutlačovala své okolí. Hodí se ale skvěle do čaje, nebo do salátů. Stálicí v české  kuchyni je petrželka a pažitka, které lze pěstovat také velmi snadno. Naopak těžší na pěstování je koraindr, což je miříkovitá rostlina, která má tendence kvést. Střemořské bylinky oregano a bazalka mají rády hodně slunné prostředí a dostatek zálivky.