Jedete na dovolenou? Jak připravit bazén na delší nepřítomnost?

Do bazénu byste před dovolenou neměli aplikovat Savo, ale tablety, co se uvolňují postupně.
 

Jste šťastlivci, co se mohou doma koupat v bazénu? Chystáte se právě na dovolenou? A víte, že byste na vaši nepřítomnost měli bazén také řádně připravit, aby vás po návratu nečekalo nemilé překvapení?

 

Savem raději ne

Pokud nemáte dobrovolníka, který by k vám chodil, v bazénu se třeba koupal a pravidelně jej udržoval, je třeba se připravit předem. Určitě totiž nechcete muset bazén znovu plnit a potýkat se se ,zelenou vodou. Prvním krokem bude kontrola pH vody v bazénu a jeho úprava na hodnotu 7,2 pomocí přípravky na úpravu pH  vody. Změřte také obsah chlóru v bazénu a upravte ji na hodnotu kolem 0,3 mg na litr. Zajistěte, aby byl chlór do vody pravidelně dávkován, a to buď automatickým dávkovačem, nebo umístěte do plavacího dávkovače chlórové tablety. Ošetřete vodu proti tvoření řas, a to pomocí Algicidu. Nedoporučuje se ošetřovat vodu Savem, neboť  se z něj neuvolňuje chlór postupně, ale najednou a vás by tak po návratu čekalo velké čištění vody.

 

Prověřte filtraci

Zkontrolujte také filtrační zařízení. Ujistěte se, zda je v pískové filtraci čistá náplň, vyčistěte filtrační košíčky v čerpadle. Ujistěte se, zda se filtrační zařízení samo zapíná, každý den alespoň na deset hodin. Odstraňte síťkou větší nečistoty z bazénu, vyluxujte bazénovým luxem usazeniny na dně bazénu. Vodu doplňte nejvýše dva centimetry pod  horní okraj skimmeru. Pokud bazén není zastřešený, překryjte jej plachtou.

 

Stejně je zakalená? Vločkujte!

A co dělat, pokud jste po návratu z dovolené přes všechna opatření stejně našli v bazénu kalnou a špinavou vodu? Pak na vodu v bazénu použijte tzv. vločkovací přípravek. Tento přípravek dokáže odchytit i ty nejmenší částečky nečistot, ze kterých se stávají vločky, se kterými si umí filtrační zařízení již poradit.