Obtěžuje vás nepříjemný hmyz? Pořiďte si sítě do oken!

Sítě v oknech jsou zárukou klidné noci
12.08.2015 - 17:47  

Nemusíte bydlet ve Zhoři na Tachovsku, kde se potýkají s útoky milionů much, aby vás mouchy a další hmyz obtěžoval svým bzučením, sedáním, nebo kladením vajíček. Bránit se proti němu můžete velmi účinně pomocí sítí do oken.

U drůbežárny jsou sítě nutné

Bydlíte vedle drůbežárny, kravína, nebo jiného zemědělského provozu? Pak právě u vás může být situace skutečně nesnesitelná. Mouchy nejen že jsou mimořádně protivným hmyzem, ale mohou roznášet nákazu. Navíc se letos potýkáme se zvýšeným nebezpečím útoků vos, které se přemnožili a záchranáři vyjíždějí každou chvíli k případu, kdy postiženy upadne do anafylaktického šoku, o čemž jsme vás informovali v tomto článku.

 

Pro snadný život i s otevřenými okny

Pokud chcete mít doma od hmyzu klid a přitom se nechcete zbavit možnosti žít s otevřenými okny, můžete situaci řešit pomocí sítí do oken. Nemusíte se bát, že byste svá okna zohyzdily nevzhlednými žlutými platy, jak jste to mohli vidět u vaší babičky. Prvním krokem, ještě než si vyberete konkrétní  síť do oken, je třeba okno pečlivě změřit. Sítě si můžete nechat buď vyrobit na zakázku, anebo si je koupit v některém z hobby marketů v standardizované velikosti. Měřte tedy dobře, abyste si nepřinesli síť, která se do okna nevejde.

 

Se suchým zipem jsou nejlevnější a nejsnáze se instalují

Nejsnadnější instalaci nabízejí sítě se suchým zipem. Pásku se suchým zipem přilepíte na okenní rám, plachtu pak snadno upevníte pomocí druhé pásky suchého zipu. Pásku pak po skončení letní sezóny snadno odejmete a samotnou plachtu pak vyperete. I některé druhy sítí na suchý zip umožňují, abyste je odklopili a například zalili květiny na okenním rámu.

 

Navíjecí sítě zatáhnete hned

Vybírat můžete dále z pevných, lamelových sítí proti hmyzu. Rám sítě se vyrábí většinou z lehkého hliníku, na zakázku ji seženete v jakékoliv velikosti. Vybírat můžete z odsazených sítí, které se instalují před okna, jsou vhodné tam, kde rám okna přesahují třeba okapničky. Dražší variantou jsou také navíjecí sítě proti hmyzu, které můžeme použít pouze v určitých momentech.

 

Černá plachta umožní průhled

Plachta se vyrábí buď černá, anebo průhledná a asi vás překvapí, že plnou průhlednost zaručí právě tmavá plachta. Pokud naopak chcete, aby okno bylo neprůhledné a nepoutalo třeba pohled z ulice, použijte průhlednou plachtu. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru