V druhé poloviny srpna sázejte cibuloviny, prozradíme, jak na ně!

První cibuloviny vysazujete již v druhé polovině srpna
 

Tulipány, lilie, hyacinty a další okrásné rostliny patří mezi cibuloviny. Pokud si chcete zkrášlit zahradu právě těmito nádhernými květinami, měli byste na jejich výsadbu pomýšlet právě nyní, kdy nastává jejich čas. 

Cibulky kupujte suché a velké

Nejprve se vypravte na nákup cibulek. Ty nakoupíte na některých farmářských trzích, nebo v zahradnictví. Lze je také koupit přes internet, ale přece jenom bychom vám radili, abyste si je dobře prohlédli. Kvalitní cibulka by měla být v první řadě suchá (mazlavé neberte), tvrdá a hladká bez poškození. Vybírejte spíše větší cibulky. 

 

Krásný efekt bez námahy

Cibuloviny se snadno pěstují, avšak efekt, který poskytují je dokonalý. Takto můžeme vytvořit nádherné kompozice, například z tulipánů různých barev. Je pouze třeba se rozmyslet, jak budeme cibuloviny sázet. Cibuloviny se sází na konci léta a v počínajícím podzimu, aby stihly ještě dostatečně zakořenit, k tomu ale potřebují nižší teploty, než panují v horkém létě. Cibulky by se měly skladovat co nejkratší dobu, aby neztratily příliš živin. Skladují se v suchu a temnu.

 

Jako první lilie, ocuny, bledule a sněženky

Jako první se vysazuje lilie bělostná, které ještě do podzimu vyrostou listy, sázíme ji do vyšší vrstvy než ostatní cibuloviny, jen 2 - 3 centimetry pod zem. Dále se dříve vysazují první jarní cibuloviny, tedy sněženky a bledule. Jejich cibulky by měly být umístěny ve 2,5 násobku výšky cibulky. Dříve se vysazují také ocúny, a to 10 - 15 centimetrů do země. Jen tak stihnou na brzkém jaře vyrůst. Ocůny se vysazují po několika kusech najednou. 

 

Královský tulipán

Za krále cibulovin jsou považovány tulipány, které jsou vyšlechtěné vv nejvíce barevných variantách. Jejich cibulky sázíme do dobře zrytého záhonku, a to tak hluboko, aby hloubka cibulky trojnásobně převyšovala její délku. Tulipány sázíme ve skupinkách po 0 kusech, které jsou 10 centimetrů od sebe. Právě tulipány nám umožní pohrát si s jejich barvami a vytvořit z vašich záhonků skutečně efektní podívanou. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru