Vysokotlaký čistič neboli wapka umyje v domácnosti cokoliv

Tzv. wapka se hodí také na úklid domácnosti
 

Vysokotlaký čistič zastane v domácnosti spoustu práce. Svou silou účinně umyje skutečně špinavé povrchy, které byste jinak velmi těžce drhli. Jak takovou "wapku" vybírat, abyste ji skutečně využili? 

Již od dvou tisíc

Wapku (název pochází podle německého výrobce vysokotlaké techniky WAP Reinigungssysteme GmbH) pořídíte v cenovém rozpětí od dvou tisíc korun, až po desetitisíce. Možná, že v současné chvíli si říkáte, že takový nástroj v domácnosti nepotřebujete, ale věřte, že až si ho vyzkoušíte, nedovedete si bez něj už představit chod domácnosti. Jeho čistící schopnosti jsou totiž naprosto nebývalé. Věřte, že ve stejné kvalitě kartáčem a hadrem vyčistit prostě nic nedokážete. 

 

Nemiřte nikdy po sobě!

Vysokotlaký čistič pracuje na bázi vytváření tlaku v trysce. Tou se valí voda dvacetkrát až padesátkrát silněji než ve vodovodním potrubí. Jde o sílu opravdu až nečekanou, proto je třeba s wapkou nakládat opravdu opatrně. Nikdy s ní nemiřte po druhém člověku, nebo třeba na zvíře, a to ani z legrace. Dejte pozor na věci vyrobené z křehkých materiálů. Představte si, že wapka dokáže udělat díru třeba do tvrdého jablka. Svým tlakem dokáže wapka třeba vyčistit perfektně zašlou dlažbu, nebo třeba kolo, či odolné nádobí. Zbaví dlažbu plevele, odstraní starý nátěr. Vždy dejte pozor, jak choulostivý je materiál předmětu, který budete čistit. 

 

Vybírejte nejen podle tlaku

Podle čeho tedy vysokotlakou myčku vybírat? Kritérií je hned několik. Vodítkem pro vás bude pochopitelně tlak v barech, který dokáže myčka vyvinout. Samotný tlak by ale vám byl k ničemu, pokud nebudete mít k dispozici dostatečný příkon a průtok vody. Dále je třeba také přemýšlet, k čemu budete myčku využívat. Myčky totiž mohou nabízet nejrůznější příslušenství, díky kterým umyjete perfektně například dlažbu. Dále můžete vybírat z myček, které myjí pouze studenou vodou, či také teplou se saponátem, což bude třeba pro zamaštěné podlahy v garáži nezbytné. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru