Podzim se blíží. Dlažbu na zahradě na něj připravte již nyní

Dopřejte dlažbě péči před podzimem a zimou...
 

Ačkoliv to tak ještě podle počasí rozhodně nevypadá, podzim se blíží mílovými kroky. Pokud máte na zahradě dlažbu, měli byste jí před podzimem věnovat určitou péči. 

Dlaždice ošetřené lakem či UV zářením vyžadují méně péče

Dlažba na terase, chodníčku či příjezdové cestě k domu musí být nejen krásná, ale také odolná. Jestliže máte dlaždice, které mají povrch ošetřený lakem a poté infrazářením nebo UV zářením, budete mít na podzim i v zimě méně práce. Takto získaný povrch je extrémně nenáročný na údržbu, protože nečistoty nevnikají do betonu, ale zůstávají na povrchu. Díky tomu dlažbu neohrozí ani tolik obávané olejové skvrny či další agresivní nečistoty. I značné znečištění lze snadno vyřešit vodou a kartáčem.

 

Agregát alespoň na 120 barů

Nejvhodnější je však čištění pomocí vysokotlakého vodního agregátu, tlak vody by však neměl překročit 120 barů. Pokud budete potřebovat v zimě z dlažby odstranit sníh, použijte běžné shrnovací nářadí, opatřené pryžovou nebo plastovou hranou. Betonové dlažby jsou odolné proti přímému působení chemických rozmrazovacích látek, proto posyp můžete provádět např. běžnou solí. Nepřekračujte však nejvyšší přípustné dávky (maximálně 10–20 g/m2).