Šípková růže - plevel, který může být velmi užitečný

Šípek může být rychle se množící plevel, ale z jeho nažek lze připravovat skvělý čaj, či marmeládu
 

Doba sběru šípku nastává právě nyní. Šípky jsou neobyčejně bohaté na vitamín C, a tak bychom si ho měli nasbírat dostatečně do zásoby jako účinnou prevenci podzimních chřipek. 

Plevel, ale také zásobárna vitamínu C

Máte na zahradě šípkovou růži? Pokud ano, pak nám jistě dáte zapravdu, že se tato rostlina rozroste během chviličky a zahradu dokáže pěkně zamořit. Šípková  růže může být na pohled velmi hezká, její růžové kvítky vypadají efektně, ale je třeba ji neustále  udržovat v určitých mezích a pravidelně a často zastřihávat. 

 

Sušte co nejrychleji

Ze šípkové růže se nevyužívají vlastně plody, ale soustava nažek, které jsou obklopeny obalem, který vznikl srůstem souplodí. Šípky rostou pouze divoce v přírodě, úmyslně se nepěstují. Sklízejí se v září a říjnu, vzhledem k tomu, jak hojně rostou, má každý možnost natrhat si jich dostatečně. Šípky trháme za suchého počasí, následně je doma sušíme, nejlépe v sušičce, aby přišly o co nejméně vitamínu C. Nasušené šípky uzavřete do vzduchotěsné dózy, měly by vydržet rok. 

 

Šípkový čaj proti chřipce

Šípkový čaj byste měli v sychravém podzimním období pít co nejčastěji. Je možné ho vytvořit dvěma různými způsoby, prostým uvařením, nebo macerováním, což vám dodá ještě více ptřebného vitaminu C. Vařený čaj připravíte tak, že do vroucí vody vsypete usušené nadrcené šípky a necháte 10 minut povařit. Poté zceďte přes  jemné plátýnko, abyste se zbavili pichlavých chloupků. Celé šípky můžete zalít vodou a nechat odstát přes noc. Druhý den tento nálev jen ohřejte.

 

S šípkovou, nebo se zelím?

Z čersrvých šípků můžeme ještě připravit šípkovou marmeládu, která  je trochu pracnější, ale omáčka z ní k vepřové pečeni je prostě vynikající. Hodně  zralé šípky omyjeme, zbavíme bubáků a štopek. Rozkrojte na půl a zbavte vnitřku, semínek a chloupků. Pokud jste alergici, tento krok raději přeskočte. Šípky přidejte do hrnce s vodou a rozvařte, až budou slupky praskat. Poté je rozmixujte, což usnadní následující pasírování. Do směsi přidejte cukr podle chuti, většinou se dává poměr 1:2 ve prospěch šípků. Pokud marmeláda nehoustne, můžete do ní nalít trochu citronové šťávy, či použít přírodní pektin, který pořídíte v obchodech s bio  produkty. Marmeládu navršte do zavařovacích sklenic, které buď sterilizujte v hrnci s vodou, nebo nechte přes noc v lednici. Uschovejte na suchém a chladném místě. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru