Festival jídla Jakože, cože nenabízí pouze cvrčky a sarančata

Chcete ochutnat smažené červy?
 

Minulý týden jsme vás upozornili na festivaly jídla, kde se nejenom dobře najíte, ale získáte skvělou inspiraci pro své vaření. Ještě tento víkend můžete vyrazit na neobyčejný festival Jakože, cože? 

Test vaší odvahy

Jste odvážní? Dokázali byste pozřít takový hmyz, jako jsou třeba kobylky, či sarančata? Pak se určitě vydejte otestovat svou odvahu ještě dnes na festival neobyčejného jídla a chutí Jakože, cože? Ten se koná až do konce víkendu na pražském náměstí Republiky.

 

Je libo cvrčky, nebo sarančata?

Zde najdete mnoho stánků, kde vám budou servírovat vše možné. Jak jsme již zmínili, můžete zde ochutnat nejrůznější hmyz - například červy, nebo smažená sarančata, či restované cvrčky na bulguru s kurkumou. 

 

Pochoutky z ryb, nebo pro vegany

Těmi se ale rozhodně nenechte zastrašit. U většiny stánků dostanete totiž jídlo připravené z běžných surovin. Pochutnat si tu můžete třeba na skvělých polévkách, dále na poctivých burgerech z vynikajícího masa, pokud nemáte maso rádi, pak určitě využijete nabídky restaurace Plevel, která "účinkovala" v nedávném díle pořadu Ano, šéfe. Užijete si, pokud milujete ryby. Takové nugetky z candáta musí chutnat prostě komukoliv! Své místo zde mají hlavně exotické národní kuchyně, zde v tom nejlepším možném provedení.

 

  • Festival můžete navštívit v neděli 4. října, a to od 12 do 18 hodin.

 

O festivalu Street Food Jam jsme vás informovali v tomto článku


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru