Gastrofestival nabídne zabijačku, ale také křupavý hmyz. Již tento pátek a sobotu v Lysé

Milovníci dobrého jídla a exotických kuchyní by měli zpozornět, neboť výstaviště v Lysé přivítá tento víkend zajímavou akci pro všechny kulináře. Na Gastrofestivalu Středočeského kraje ochutnáte třeba pravou zabijačku, ale také molekulární gastronomii. 

07.10.2015 - 09:41  
V pátek a sobotu ochutnáte na výstavišti v Lysé cvrčky, ale také dobrou klobásu

Další festival, kde se dobře najíte

Festivaly dobrého jídla si i v České republice našly své místo a přibývá jich jako hub po dešti. Festival gastronomie v Lysé nad Labem se letos bude konat poprvé a uvidíme, zda si mezi ostatními gastroakcemi najde své místo. Festival pořádá Středočeský kraj a zve na něj i hejtman Miloš Petera: "Zveme sem všechny, kteří se rádi baví a rádi ochutnají nějakou tu dobrotu, aby společně s námi zažili atmosféru pravé klasické české domácí kuchyně." 

 

Děti sebou, kouzelník Štěpán Šmíd je zabaví

Gastrofestival začne v pátek v 11 hodin, kromě jídla si užijete také kulturní program, aby vám dobře trávilo, budou vyhrávat kapely The Bugles, Maxim Turbulenc, Dick O´Brass, taneční orchestr TOX, zpěvačka Gabriela Goldová, Yo Yo Band, KEKS a další. S sebou určitě vezměte i své děti, nejen na dobré jídlo, ale také kvůli dětskému programu, který obstará kouzelník. Děti si mohou dále zaskákat v hradu, nebo nechat pomalovat obličej. 

 

Cvrčky zapijete burčákem

To hlavní, proč se sem ale návštěvníci vypraví, bude pochopitelně dobré jídlo. Vyzkoušet zde mohou tzv. molekulární kuchyni, na druhou stranu pochoutky z pravé české zabijačky, otrlejší jedlíci ale také upravený hmyz. Vybrané lahůdky bude možné zapíjet burčákem, nebo pivem ze středočeských pivovarů. 

Co je to molekulární kuchyně?
K přípravě molekulární kuchyně se využívají čerstvé suroviny, jako například okurky, rajčata, které pomocí chemických postupů zcela změní svoji původní strukturu. To umožní kuchaři z nich vytvořit pokrm netradičního tvaru, který může strávníka pěkně zmást. Proto je molekulární kuchyně velmi překvapivá a nečekaná. 
Klíčová slova: