Gastrofestival nabídne zabijačku, ale také křupavý hmyz. Již tento pátek a sobotu v Lysé

V pátek a sobotu ochutnáte na výstavišti v Lysé cvrčky, ale také dobrou klobásu
 

Milovníci dobrého jídla a exotických kuchyní by měli zpozornět, neboť výstaviště v Lysé přivítá tento víkend zajímavou akci pro všechny kulináře. Na Gastrofestivalu Středočeského kraje ochutnáte třeba pravou zabijačku, ale také molekulární gastronomii. 

Další festival, kde se dobře najíte

Festivaly dobrého jídla si i v České republice našly své místo a přibývá jich jako hub po dešti. Festival gastronomie v Lysé nad Labem se letos bude konat poprvé a uvidíme, zda si mezi ostatními gastroakcemi najde své místo. Festival pořádá Středočeský kraj a zve na něj i hejtman Miloš Petera: "Zveme sem všechny, kteří se rádi baví a rádi ochutnají nějakou tu dobrotu, aby společně s námi zažili atmosféru pravé klasické české domácí kuchyně." 

 

Děti sebou, kouzelník Štěpán Šmíd je zabaví

Gastrofestival začne v pátek v 11 hodin, kromě jídla si užijete také kulturní program, aby vám dobře trávilo, budou vyhrávat kapely The Bugles, Maxim Turbulenc, Dick O´Brass, taneční orchestr TOX, zpěvačka Gabriela Goldová, Yo Yo Band, KEKS a další. S sebou určitě vezměte i své děti, nejen na dobré jídlo, ale také kvůli dětskému programu, který obstará kouzelník. Děti si mohou dále zaskákat v hradu, nebo nechat pomalovat obličej. 

 

Cvrčky zapijete burčákem

To hlavní, proč se sem ale návštěvníci vypraví, bude pochopitelně dobré jídlo. Vyzkoušet zde mohou tzv. molekulární kuchyni, na druhou stranu pochoutky z pravé české zabijačky, otrlejší jedlíci ale také upravený hmyz. Vybrané lahůdky bude možné zapíjet burčákem, nebo pivem ze středočeských pivovarů. 

Co je to molekulární kuchyně?
K přípravě molekulární kuchyně se využívají čerstvé suroviny, jako například okurky, rajčata, které pomocí chemických postupů zcela změní svoji původní strukturu. To umožní kuchaři z nich vytvořit pokrm netradičního tvaru, který může strávníka pěkně zmást. Proto je molekulární kuchyně velmi překvapivá a nečekaná. 

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru