Inteligentní technologie jsou pro zloděje nepřekonatelná překážka

Nejzranitelnější je okno!
 

O tom, jaké jsou trendy v zabezpečování domů před zloději, jsme se bavili s Janem Peroutkou z bezpečnostní agentury Securitas. Pro šikovné kriminálníky je prý okázka několika minut, jak vniknout do běžně zabezpečeného domu. Jak se tedy bránit? 

Jak se nejčastěji dostane zloděj do objektu?
 
Oblíbeným místem průniku jsou nezavřená či pootevřená okna. V tomto smyslu jsou velmi rizikové přízemní byty, neopatrnost jejich obyvatelů je může přijít velmi draho. Pro zkušené kriminálníky nejsou problémem ani nezabezpečené dveře, které překonají během několika vteřin. 
 
Kdy se nejčastěji do objektů vloupají zloději? 
 

Sofistikovanější zloději sledují denní rytmus svých budoucích obětí, všímají si, kdy chodí do práce a z práce, podle toho volí plán. Není výjimkou, že se dostanou do domu či bytu v noci, když obyvatelé spí. Rizikový bývá i pobyt na dovolené. 
 
Které prvky ochrany volí lidé nejčastěji? 
 
Lidé dávají přednost komplexnímu bezpečnostnímu řešení a hlavně si nechají poradit. Trendem jsou integrovaná bezpečnostní opatření, kdy lidé přesouvají odpovědnost za bezpečnostní služby  na jednoho dodavatele – „integrátora“. „Integrace bezpečnosti v sobě zahrnuje nejen fyzickou ostrahu a monitoring poplachových stavů, ale i projektování, instalaci a správu těchto systémů. Lidé mají jistotu, že jim nikdo nebude vnucovat předimenzované technologie, které jim budou k ničemu, třeba zbytečné množství kamer, které málem střeží i psí boudu nebo kůlnu na dříví. Získají naopak řešení, které odpovídá jejich potřebám a je přímo stavěné na míru adekvátních rizik v jejich okolí. Tento přístup samozřejmě není vhodný jen pro majitele privátních rezidencí, ale rovněž pro firmy.
 
Jsou nějaké novinky v zabezpečovací technice?
Majitelé luxusnějších domů a rezidencí nebo i ti, kdo mají doma více cenností, čelí útokům zlodějů a pachatelů vloupání. Pro šikovné kriminálníky není problém vniknout do obydlí během několika minut. Pokud se jim však postaví do cesty inteligentní technologie, bojují s nepřekonatelnou překážkou. Remote Video Solutions (RVS) je zcela nové řešení v boji proti lupičům. Využívá chytré kamery s pokročilou videoanalýzou a monitorovací systém, díky němuž zvládne bezpečnostní pracovník ochránit celou hlídanou zónu ze specializovaného dohledového pracoviště.

 
Co mají lidé dělat, pokud by doma přistihli zloději? Jak instruovat děti?
 
Na první otázku nelze odpovědět obecně. Děti však mohou lidé instruovat tak, aby nikdy neotvíraly cizím osobám, byť by se představovaly jako kamarádi rodičů, opraváři atd. Dětem je také dobré vysvětlit, aby se na sociálních sítích, např. na FB, příliš nevyjadřovaly k majetkovým poměrům u nich doma.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru