Ze špagetové dýně těstoviny neuděláte, ale skvělou polévku ano

Špagetová dýně se po upečení rozpadne na provázky podobné špagetám
 

Dýně si získává rok od roku více sympatizantů. Zatímco dříve byla u nás známá pouze obří dýně, dnes si můžeme pořídit, nebo si sami vypěstovat hned několik druhů. Jednou z nich je takzvaná špagetová dýně, která vám vyroste i na zahrádce a která nabízí zajímavé využití. Obojí vám nyní přiblížíme.

Vyžaduje slunce a zálivku

Domovinou špagetové dýně je Amerika, jde o plazivou rostlinu, která plodí oválné plody o váze až dvě kila. Dýně má tvrdou žlutou slupku, po dozrání může být také žíhaná. Plod je podlouhlý, jeho délka je kolem 30 centimetrů. Dýni pěstujeme tak, že si v dubnu vysejeme semínka, předpěstujeme sazeničky a ty sázíme do volné půdy v druhé polovině května, tedy poté, co již nehrozí přízemní mrazíky. Případně je možné v květnu semínka vysévat rovnou do země. Dýně vyžaduje slunné stanoviště a hojnou zálivku, avšak nikoliv na listy dýně, takže ji zalévejte přímo ke kořenům. Kolem každé dýně bychom jí měli dopřát zhruba metrový okruh, aby se měla kam rozrůst. Dýně v průběhu roku pečlivě zbavujeme plevele. Dýně se sklízí v okamžiku, kdy jí zaschne stopka, zhruba za tři měsíce po vysazení, od září až do listopadu. Dýně má vydržet uskladněná na suchém místě kolem půl roku, někdy však až rok.

 

Špagety bez mouky

Zvláštností dýně je její vnitřní struktura po uvaření. Ta se totiž rozpadá na provázky podobné špagetám a právě odsud vzala dýně svůj název. Dýni si můžeme buď uvařit, nebo upéct. Vařit je možné dýni i v celku, je však třeba ji propíchat, aby mohla unikat pára. Pokud ji budete péct, předem je rozřízněte napůl a pečte na 180 stupňů zhruba 50 minut. Dýně pečte řezem dolů na pečící papír. Po uvaření nebo upečení nabíráme hmotu dýně vidličkou, takže z ní vytrháváme vlákna podobná špagetám. Pokud se vlákna nerozpadají, znamená to, že dýně nebyla dostatečně tepelně zpracovaná.

 

Smlsněte si na polévce, i když není z hokkaido!

Populární je sice hlavně polévka z dýně hokkaido, ale i z té špagetové vám bude velmi chutnat! Dýni upečte, či uvařte. Do vývaru dejte na kostičky nakrájenou mrkev a bramboru. Po uvaření vše rozmixujte, osolte a vložte vlákna z dýně. Dýně však bude chutnat, i pokud ji pouze upečete. Pokud ji ještě před pečením okořeníte, posypete česnekem nakrájeným na plátky, bude výborná!

 

Informovali jsme vás o ostatních druzích dýní a o tom, jak si udělat dýňové cappucino.

Pokud chcete tip na zajímavou zeleninu, vyzkoušejte mangold!  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru