Chcete peníze na nová okna? Nová zelená úsporám je tady, hlásit se můžete od čtvrtka 22. října

Na vlastní energetickou soběstačnost můžete získat až 100 000 korun
 


Až 27 miliard je připraveno v programu Nová zelená úsporám pro majitele rodinných domů, kteří se rozhodnou pro vylepšení svého domu, aby se tak stal energeticky úspornějším. Žádosti je možné podávat již od čtvrtka 22. října od 10 hodin.
 

Pro podání žádostí není konečný termín

Novinkou v programu je konečný termín pro podávání žádostí, ten totiž není vypsán a je možné o dotaci žádat do té doby, než budou peníze vyčerpány: „Výhodou kontinuální výzvy je, že žadatel si svoji akci může v klidu naplánovat a přizpůsobit svým finančním i časovým možnostem. Realizaci úsporných opatření tak může provádět po částech i v průběhu několika let, a to s dotací,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec. Program Nová zelená úsporám bude ukončen až v roce 2021.

 

Peníze na okna, ale i na sluneční elektrárnu

Peníze můžete nově žádat také, pokud si doma vybudujete fotovoltaickou elektrárnu a budete tak energeticky soběstační. Na vybudování dostanete až 100 000 korun. Dále je možné žádat o dotaci na výměnu oken, dveří, zateplení domu, výměnu elektrického zdroje tepla za tepelné čerpadlo či solární systémy. Podporována je i výstavba domů s velmi nízkou energetickou náročností. Stejně jako v minulých výzvách platí, že výše dotace se odvíjí od dosažených energetických úspor a ve výsledku může uhradit až 50 % celkových výdajů. Dotaci můžete dostat jak před realizací úsporných opatření, tak v průběhu, nebo i posléze.

 

O tom, jak podat žádost, vás budeme informovat v dalším článku.

 

V minulosti jsme vás informovali, že bude program Nová zelená úsporám spuštěn. Již brzy budete prostřednictvím krajů také moci žádat o dotaci na výměnu kotlů, jde o tzv. kotlíkovou dotaci.

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru