Kam s bioodpadem? Na Praze východ do kompostárny ve Struhařově a zdarma, řekneme vám kam

Struhařov vystavěl kompostárnu za více jak 10 milionů.
  |  

Také vaše duše trpí, pokud vyhazujete tzv. bioodpad do běžného směsného odpadu, protože dobře víte, že je to škoda? Ale co dělat, pokud si nemůžete udělat kompost na zahradě? Jednou z možností je odvézt tento odpad do kompostárny, například do té ve Struhařově na Praze východ.

S listím na kompost

Právě nyní každý z nás hrabe ostošest listí na zahradě, jak ale naložit s hromadami listí? Rozhodně ho nepalte, protože tak můžete zahubit mnoho užitečného hmyzu. Právě listí můžete odvézt do kompostárny, kde se můžete zbavovat i jiného tzv. bioodpadu, jako jsou například větve, kůra ze stromu, piliny, biologicky rozložitelný materiál z kuchyně jako slupky a zbytky zeleniny.

 

Nejenom pro Struhařov

Kompostárna ve Struhařově vznikla s pomocí dotací, od státu na ni získala obec 10 milionů korun. Obec pro kompostárnu našla pozemek za obcí Struhařov ve směru u komunikace na Ondřejov po pravé straně. Na Kompostárnu Struhařov mohou odvážet bioodpad všichni občané ze Struhařova a partnetrských obcí - Mnichovice, Klokočná, Světice, Louňovice, Kaliště, Ondřejov, Stříbrná Skalice, Zvánovice, Všestary, Jevany, Oleška, Mirošovice, Černé Voděrady, Svojetice, Tehov, Kozojedy, Štíhlice a Vyžlovka. Ti, kdo mají v této oblasti chaty, si mohou vyzvednout kartičku, díky které mohou služeb kompostárny využívat také.

 

Provozní doba kompostárny 1. 12. - 30. 4.

 

Úterý 8 -12,  13 - 18

 

Čtvrtek 8 - 12

 

Sobota 8 - 12

 

 

Na Kompostárnu nepatří:

tekuté zbytky jídel

oleje a tuky

odpad z kuchyně živočišného původu, maso, kosti

uhynulá zvířata

biologicky nerozložitelné a jiné odpady

zemina, pařezy, kořeny

,,prozatím" hnůj

 

 

Nakládání s odpadem se řeší stále častěji. Jistě dobře víte, že odpad by se měl třídit a vhazovat do určených odpadkových nádob. Víte, jak přesně máte nakládat s tzv. bioodpadem?

 

Babice u Říčan dbají na ekologii a správné nakládání s odpadem. Nyní zde dokonce nabízejí příspěvek na pořízení domácího kompostéru.

 

A slyšeli jste o Miss Kompost? 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru