Recyklujte elektroodpad? Nejenom v Českém Brodě za něj můžete dostat dárek

Do červených kontejnerů patří elektroodpad
  |  

Přebývá vám v domácnosti elektroodpad, tedy staré mobily, žehličky, televize, rádia, přehrávače všeho možného, či třeba počítače? V žádném případě je neodhazujte do běžného odpadu, nebo dokonce někam na skládku, ale přineste jej do speciálních červených kontejnerů, nebo do sběrných dvorů. Kromě dobrého pocitu totiž můžete získat dárek!

Přivezte elektroodpad, dostanete svítilnu

Od 23. do 28. listopadu máte možnost odevzdat nepoužívané elektrospotřebiče, na oplátku získáte praktickou kapesní LED svítilnu. Po vyplnění soutěžního kupónu se navíc zařadíte do slosování o chytrý mobilní telefon. Akci s názvem Podzimní úklid s ASEKOLEM aneb „Vyměňte vysloužilé elektro za dárek“ pořádá nezisková společnost ASEKOL, která se zpětnému odběru starých elektrozařízení dlouhodobě věnuje. Vracet nepoužívané elektrospotřebiče je možné na Českobrodských sběrných dvorech v ulici Palackého a Průmyslové. Nejbližší sběrný dvůr si můžete vyhledat na stránkách www.sberne-dvory.cz.

 

...a vyhrajte také mobil

Každý, kdo staré elektro odevzdá, má rovněž šanci vyhrát chytrý telefon Samsung Galaxy. „Rádi bychom občany motivovali, aby nepoužívané elektrospotřebiče ekologicky likvidovali. Díky recyklaci je možné opětovně využít až 80 % použitých materiálů,“ říká Martina Ďaďová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

 

Středočeši třídí elektroodpad jak diví! Řekneme vám, kde a jak najít nejbližší kontejner!

 

Třídíte také použitý olej a tuky?

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru