Ve ctěnickém zahradnictví právě kvetou listopadky. Jak je pěstovat?

Listopadky kvetou od srpna až do listopadu
  |  

Ačkoliv je listopad měsícem, kdy se začíná příroda ukládat k vegetativnímu klidu, přesto najdeme květiny, které neúnavně kvetou i v tomto období a zpříjemňují nám tak pohled na zahrádky. Jde o chryzantémy, kterým se přiléhavě říká listopadky.  

Ve ctěnickém zahradnictví právě kvetou

Na to, jak krásné jsou to květiny, se můžete právě nyní přijít podívat do Zámeckého zahradnictví v Praze Vinoři, a to od deseti do sedmnácti hodin, neboť zde najeli na zimní otevírací dobu, nebo si je prohlédnout ve fotogalerii. Listopadky vyrostou až do jednoho metru, pozoruhodné jsou jejich barvy. Jsou totiž vyšlechtěny v mnoha různých odstínech od bílé, žluté, fialové, červené… Jde o trvalky, které lze pěstovat nejenom na zahrádce, ale také v květináči či truhlíku za oknem a na balkóně. Těšit vás tak mohou hned několik let, a to i pokud si je uříznete do vázy. Vadnou totiž až za delší čas. Usušené mají prý i léčivé účinky.

 

Slunno a bez větru

Na to, že se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, nadělají spoustu parády. Daří se jim spíše na slunném místě, které je chráněné před větrem. Je pro ně vhodná humózní, těžší půda, první mrazíky by jim neměly vadit. Poté, co odkvetou, květiny přikryjeme vrstvou chvojí, abychom je ochránili před zimou a mohli se z nich těšit i příští rok, chvojí neohrnujeme až do dubna.

 

Pěstujte trvalky! Přesně tak nabádá spolek perenářů. Že nevíte, kdo to je? Přečtěte si v našem článku!


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru