Chcete si před Vánocemi vyzdobit dům a zahradu? Řekneme vám, jak na to!

Vánoční dvůr Dobrovíz je odborník na vánoční výzdobu...
Zobrazit fotogalerii (8)
  |  

Blíží se vánoce a advent, kdy si rádi vyzdobíme naše domy a zahrádky za pomocí nejrůzějších světelných řetězů a ozdob. Jak při přípravě takové výzdoby postupovat jsme se zeptali skutečného odborníka na vánoční výzdobu, paní Evy Poláčkové z Vánočního dvora Dobrovíz, skvělého místa na inspiraci a vánoční naladění…

Jak postupujete při přípravě světelné vánoční výzdoby? 

Jako výrobci slavnostního a vánočního osvětlení sledujeme trendy, design a především technologické parametry, respektive snažíme se neustále v duchu moderních technologií inovovat výrobu.


Jsou v této oblasti nějaké trendy?

Existují určité módní trendy jako v jiných oborech, ale vánoční výzdoba vychází podobně jako architektura z určitých kulturních okruhů a módní trendy mnohdy k tomuto obrazu přetváří, jako třeba představám českých Vánoc odpovídá již dlouho kulturně přijatý obraz zasněženého betléma.


Jak by měli postupovat majitelé domů, kteří si je letos přejí vánočně vyzdobit?

Lidé stále více vyhledávají odborníky v různých oblastech, a tak by tomu mělo být i v případě vánoční výzdoby, pokud má být zdařilá, funkční a spolehlivá. Dnes specializované firmy s vánočním osvětlením nabízejí poradenství, grafický návrh a často i instalaci s dalším servisem. Lidé by rozhodně měli požadovat kvalitní a bezpečné osvětlení, a pokud se rozhodnout pořídit si výzdobu v supermarketu, měli požadovat pro exteriér systémy s IP 44 v gumovém kabelu.

 

Co mohou návštěvníci najít ve Vánočním dvoře?

Vánoční dvůr jako sídlo společnosti zabývající se vánočním osvětlením je světem světel a Vánoc a snaží se nabídnout vše pro Vánoce. Podmanivá atmosféra umožňuje rozmanitá setkání, adventní koncerty, tvořivé dílny apod. Návštěvníci zde mohou naleznout vánoční dekoraci a profesionální osvětlení, výrobky z dílny českých výrobců a především si mohou některé originální dárky sami dotvořit.


 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru