Lze stíhat souseda za štěkot jeho psa? V Počernicích radí elektrické obojky!

Lze přikázat sousedovi, že jeho pes nesmí štěkat?
  |  

Psí mazlíčky máme u nás velmi rádi a chováme je opravdu často. Málokdo ale může zůstávat celý den se psem doma. Mnohé bytové domy tak trápí štěkání psů, kteří se cítí osamoceni. Lze totot obtěžující štěkání nějak řešit?

 

Radí protištěkací obojky

Naše čtenářka Markéta z Dolních Počernic nám poslala zajímavý obrázek. Vyfotografovala totiž ceduli, kterou kdosi umístil na chodbu jejich bytového domu. Kdosi si na něm stěžuje, že zde lidé nechávají psy dlouhodobě bez dohledu. Ti jsou doma sami a štěkají. Jde prý o hlasitý štěkot, který jsou zde lidé nuceno poslouchat několik hodin v kuse, což je prý velmi obtěžující. A rada? Majitelé psů si mají prý pořídit protištěkající obojky. Ty prý štěkání eliminují, pochopitelně ale za cenu toho, že pes bude trpět…

 

 

Obraťte se na oddělení přestupků

Toto řešení je poněkud drsné, jaké má ale možnosti nespokojený soused podle práva? Nejsnazší je pochopitelně promluvit v klidu s majitelem psa a situaci s ním vyřešit. Pokud domluva nezabere, je třeba se obrátit na oddělení přestupků místní radnice. Zde podáte stížnost, kterou se úřad musí zabývat a do 30 dnů ji prošetřit. Pokud shledá, že se zde skutečně děje přestupek, postoupí věc dále, aby se s majitelem psa uskutečnilo sankční řízení. Majitel psa může „slíznout“ buď pokutu, nebo jen domluvu. Pokud je štěkání psa skutečně velmi neúnosné, můžete se obrátit na hygienickou stanici, která přeměří hladinu hluku ve vašem bytě, což bude také velmi pádný argument pro sankční řízení.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru