Chcete peníze na nové kotle? Hlaste se, pro Středočechy je tu půlmiliarda

 

Chcete vyměnit starý kotel na tuhá paliva za nový, ekologičtější? Pak se nezapomeňte přihlásit, kraj vám na něj poskytne až 127 000 korun!

 

Na nové kotle půl miliarda

Jak jsme vás již informovali, stát chce podpořit ty, kteří chtějí topit ekologičtějším způsobem a chtějí si vyměnit kotel. A již zakrátko nastane čas, kdy budou moci lidé tuto dotaci skutečně čerpat a přihlásit se k ní. O dotaci se žádá prostřednictvím kraje, který se o celkovou sumu přihlásil u státu. Středočeskému kraji se podařilo „urvat“ sumu půl miliardy korun a slovy hejtmana „doufám, že se o ni lidé přihlásí“. Pokud chcete být mezi nimi, poslechněte si pozorně naše rady.

 

Výměnu nafoťte

Pokud jste již s modernizací kotle začali, nevěšte hlavu, na peníze můžete dosáhnout totiž i vy. Jen si dopředu nafoťte stav před modernizací a stav poté. A pochopitelně nezapomeňte uschovávat veškeré účtenky a faktury. Takto je možné dokonce proplatit výměnu kotle, která započala již před 14. červencem letošního roku, kdy byla dotace uzákoněna.

 

Žádá se od 15. ledna

V první řadě je třeba o dotaci požádat: „ „Příjem žádostí o kotlíkové dotace bude v prvním kole probíhat od 15. ledna do 15. září 2016, druhé kolo pak bude pokračovat od 3. října 2016 do 29. prosince 2017,“ prohlásil hejtman. Žadatelé budou mít dokonce peníze k dispozici ještě před tím, než započnou s modernizací, což je opravdu přelomové. Pro ty, kteří dodají projektovou dokumentaci, je připraveno 40 000 korun, další posléze: „Zbytek peněz bude žadateli vyplacen, až dodá veškeré podklady – fotky odstraněného kotle, potvrzení o likvidaci, účetní doklady, protokol o uvedení kotle do trvalého provozu atd. Na realizaci mají sedm měsíců od podpisu smlouvy o poskytnutí podpory. Smlouvu se budeme snažit vytvořit žadateli co nejdříve po podání žádosti, odhadem do měsíce,“ upřesnil hejtman Petera.

 

Zapojte se, ušetříte sobě i kraji

Peníze se budou vyplácet za výměnu kotle na pevná paliva s ručním podáváním tepla za tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva, plynový kondenzační kotel, instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplovodního vytápění či „mikro“ energetická opatření. Proplácet se bude maximálně 85 procent nákladů ve výši 150 000 korun, takže na nový kotel lze získat až 127 000 korun. Pokud chcete modernizovat určitě se zapojte. Získáte nemalé prostředky a navíc pomůžete kraji. Pokud se totiž do roku 2018 nepodaří tímto způsobem zmodernizovat 3 460 kotlů, kraji hrozí za nesplnění výzvy sakce.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru