Kam s odstrojeným vánočním stromečkem? Úvaly radí sběrný dvůr

Vánoční stromeček můžete odkládat k popelnicím
  |  

Vánoční stromek bychom měli správně odstrojovat na Tři krále, tedy 6. ledna. Víte, kam stromek odložit, aby byl včas a řádně uklizen?

Kompostujte ho

Ačkoliv někteří neodstrojí vánoční stromek dříve než v únoru, většina z nás se ho zbavuje na začátku ledna. Tehdy se také začnou stromky vyskytovat odložené všude možně po ulicích, což nevypadá příliš vábně. Pokud máte doma krb, či kamna na tuhá paliva, může vám stromek posloužit k ohřátí se. Stromek můžete dále dát ke kompostu. V takovém případě mu ulámejte větve a jeho stonek rozdělte na několik menších částí. Právě to je vůči přírodě ten nejšetrnější způsob, jak se stromku zbavit. Pokud máte v okolí nějakou kompostárnu, můžete stromek odnést právě sem.

 

Do sběrného dvora, nebo k popelnicím

Pokud vám nevadí, že stromek nebude ekologicky zlikvidován, můžete jej zcela klidně postavit vedle popelnic. V Praze můžete takto odložit celý stromek, jinde nikoliv: „Pokud občané odstrojený stromek rozdělí na menší kusy, je možné jej odložit k černé popelnici na komunální odpad, odkud ho odveze společnost A.S.A. ve dnech svozu komunálního odpadu,“ uvádí Úvaly. Zde radí ještě využít sběrného dvora: „Odstrojené vánoční stromečky je možné odkládat do areálu sběrného dvora v Úvalech, ve Škvorecké ulici 33 nebo na místa separovaného odpadu, odkud je budou průběžně odvážet pracovníci Technických služeb města Úvaly. Konečný termín pro odkládání stromků na místa separovaného odpadu je pátek 15.1.2016.“

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru